Uw aandacht voor. 195 Tenslotte: erkenning van het vele werk dat particuliere stichtingen en verenigin gen zoals de Bond Heemschut - ver richten, menen we te mogen zien in het feit dat de post subsidies en overige uitga ven aan deze instellingen met 50.000 is verhoogd. Er valt dus nogal wat positiefs over het monumentenbeleid te zeggen ook al staan we tegenover bepaalde onderdelen kritisch. Met alle restricties ten opzichte van het meerdere, dat in 1980 voor mo numentenzorg van de zijde van de rijks overheid beschikbaar wordt gesteld, is er onzerzijds reden tot voldoening, al ver vult ons de groei van het stuwmeer met zorg. v.d.W. De ANWB houdt op 7 november a.s. een Recreatiestudiedag te Utrecht. Europa Nostra organiseert in samen werking met The International Castles Institute, The European Union of Histo rie Houses, The Historie Towns Forum en The European Travel Commission, onder auspiciën van de Europese Ge meenschap en de raad van Europa van 27 maart t/m 29 maart 1980 een congres in Brussel over: Het behoud van bouwkun dig erfgoed. Nadere inlichtingen: Europa Nostra, 86 Vincent Square, London SWIP2PG, Engeland. De Bonifatiuskerk in Dordrecht, een neo-classicistisch gebouw uit 1823-1826 van de stadsarchitect P. Plukhooy Bzn., mag worden verbouwd tot jeugdsocië- teit op voorwaarde dat het altaar, de preekstoel en het orgel van deze be schermde kerk een bestemming zullen krijgen, die overeenkomt met de oor spronkelijke. In verband met het neerleggen van het ambt van rijksbouwmeester is aan prof. W. G. Quist op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid van de commissie van advies inzake de restauratie en de in richting van het rijksmuseum Paleis Het Loo te Apeldoorn. Het Bedrijfschap voor het Natuur- steenbedrijf heeft de jaarlijkse Natuur steenpenning (een erkenning van de hoogste graad van vakmanschap in na tuursteenbewerking) voor 1978 uitge reikt aan het natuursteenbedrijf Lamers te Winterswijk voor het restauratiewerk aan de Eusebiuskerk te Arnhem; de klei nere penningen werden toegekend aan zeven jongere werknemers, variërend van 20 tot 35 jaar, die bij de restauratie betrokken waren en die in het bedrijf van Lamers waren opgeleid. Het personeel van het Staatsbosbeheer heeft zich in de afgelopen weken bezig gehouden met de nieuwe regeling tussen de ministeries van CRM en van Landbouw en Visserij. Over deze rege ling is in het jongste verleden nogal wat te doen geweest. De dienstcommissie van Staatsbosbeheer heeft nu zijn standpunt via de ambtenarenbonden ter kennis ge bracht van de Vaste Kamercommissies voor CRM en voor Landbouw en Visse rij. Blijkens de conclusies moet het gehele personeel in dienst van één departement. De directie bestaat uit een driemanschap. Eén directeur is directeur Natuurbe- houd/CRM. De directie harmoniseert in goed overleg verschillen van inzicht bin nen de dienst. De lijnen van de departe menten naar het Staatsbosbeheer lopen via de algemene directeur. Binnen de In spectie Algemeen Beheer moet de admi nistratie zó worden georganiseerd, dat het administratief personeel zowel cen traal als in de provincie, zich met de taken van het Staatsbosbeheer kan identificeren en dat er duidelijkheid komt in het bepa len van taken, bevoegdheden en ver antwoordelijkheden. Vanuit beide de partementen moet een voldoende ruime delegatie van bevoegdheden naar Staats bosbeheer plaatsvinden. De huidige dele gatie van het Ministerie van Landbouw en Visserij naar Staatsbosbeheer kan hier voor model staan; aldus de personeels- opvatting. Volgens berichten in de dagbladen is een wetsontwerp tot wijziging van de Wegenverkeerswet in voorbereiding ten einde het mogelijk te maken maatregelen te nemen o.a. ter bescherming van histo rische stadsgezichten. Het provinciaal bestuur van Gronin gen heeft ons meegedeeld dat nog dit jaar een provinciaal depot voor oude, waar devolle bouwfragmenten te Zoutkamp zal worden geopend. De exploitatie van dit depot zal geschieden in samenwer king met de stichting Monumenten- wacht Groningen. Tot en met 15 december a.s. wordt in het gebouw van de Gemeentelijke Ar chiefdienst te Utrecht (Alexander Nu- mankade 199) een tentoonstelling gehou den, getiteld: „De stad ten baat... zorg voor en beheer van de archieven en ver zamelingen van de archiefdienst, geïllu streerd aan de hand van aanwinsten van de laatste tien jaar". Op werkdagen open van 10 tot 16 u.; op zat. van 10 tot 12 u. v.d.W. De Nationale Monumentenstudiedag 1980 zal worden gehouden op 5 maart 1980 in het Jaarbeurs Congres- en verga dercentrum te Utrecht. Voorlopig onderwerp: Stads-en dorpsvernieuwing. Ditmaal zal de studiedag worden gehou den in samenwerking met het Neder lands Instituut voor Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting (NIROV). Intussen is het verslag verschenen van' de Nationale Monumentenstudiedag 1979 onder de titel: Functie en bestem ming van monumenten. Exemplaren van dit verslag zijn verkrijgbaar door storting van 12,50 plus 2— ver zendkosten per exemplaar op postgirore kening 29.66.786 ten. name van de Stichting NCM, Den Haag, onder ver melding van „Verslag 1979". Het jaar 1980 is door de Raad van Europa uitgeroepen tot Stadsver nieuwingsjaar. Voor Nederland zal een nationaal comité worden ingesteld. Hoofdthema van het Stadsver nieuwingsjaar zal zijn: Urban renaissance and the improvement of the urban living. De campagne start in de herfst van 1980 en zal tot in 1981 doorlopen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 12