Heemschut in actie Beekbergen Assen m.mmeij.:f-"" Elburg Arnhem De afdeling Rechtspraak van de Raad van State heeft het schorsingsverzoek van de liond Heemschut met betrekking tot het besluit van de gemeente Apeldoorn tot het geven van een vergunning voor de- bouw van 19 woningen aan de Dorps straat hoek Kerk weg te Beekbergen, in een voorlopig oordeel niet ontvankelijk verklaard. Dit voorlopige oordeel is ge baseerd op formele gronden, (het bewijs was niet geleverd dat Heemschut be langhebbende is) reden waarom onze bond zich opnieuw tot de afdeling Recht spraak van de Raad van State heeft ge wend onder overlegging van het nodige bewijsmateriaal èn een aantal argumen ten om de verlening van de bouwvergun ning door de gemeente Apeldoorn (als nog) te vernietigen. Het bezwaar van Heemschut tegen de bouwvergunning gaat tegen het bouwen van een groot schalig appartementengebouw hetgeen schadelijk wordt geacht voor de histori sche omgeving, waarin zich de kerk be vindt. Men zie hierover het juni-nummer van ons tijdschrift. I1; GOTISCH E IHIUI'SKEHK IN HEEK liEIUIEN. CELEIDELIJK CECItOEin UIT EEN ItOMAANS TUFSTENEN KEHKJE. WOliOT IN HA Alt BIOTOOP HEmtEICm. De Bond Heemschut heeft in een uitvoe rige brief bezwaren gemaakt tegen het verkeersplan Binnenstad Assen, met na me o.a. tegen de plannen met betrekking tot de Ged. Singel. Het begrip .singel" impliceert boombeplanting in rijen. Wil men het hart van de binnenstad aantrek kelijker doen zijn, dan ligt het, volgens onze bond, voor de hand, allereerst de singels in ere te herstellen. De Ged. Sin gel zou, in het alternatieve voorstel van He emschut. een fraai en levendig stads beeld, passend in de binnenstad van As sen kunnen opleveren. Het verkeersplan lijkt doordacht, doch het schiet volgens onze bond, tekort omdat onvoldoende rekening is gehouden met het kleinschali ge karakter van Assen en met de stede- bouwkundige kwaliteit van het meren deel der straten, waarvoor profiel wijzi ging wordt voorgesteld. De grote bete kenis van de Ged. Singel voor de identi teit van de binnenstad wordt onvoldoen de onderkend. Aanbeveling verdient het, het singelkarakter te herstellen en een deel van het rijdend verkeer ter plaatse te handhaven. Verder meent Heemschut dat het ontoelaatbaar is om het geboomte en de rozenbeplanting langs de Nassau- laan te rooien, teneinde een vrijliggend fietspad te kunnen aanleggen. Volgens Heemschut is het verkeersplan als geheel en in onderdelen te ambitieus. Het lijkt toegesneden op een veel grotere stad en staat in geen verhouding tot de zwaarte van de verkeersknelpunten in Assen. Heemschuts bezwaren zijn ingegeven met het oog op het behoud van karakter en leefbaarheid van Assen. Intussen hebben Ged. Staten van Dren the ons bezwaar tegen de vaststelling van het bestemmingsplan Schieven (gem. Assen), tot onze spijt, ongegrond ver klaard. G.S. zijn het niet met ons eens, dat het landschappelijk gezien uiterst waardevolle gebied, door de voorgeno men bebouwing verloren zal gaan. Wel succes heeft Heemschut - met ande ren - geboekt met de bezwaren tegen de partiële herziening van het bestemmings plan „Stad Elburg". G.S. hebben (ook) bezwaren van stedebouwkundige aard tegen het plan. Zij vinden het in strijd met het beleid om de open ruimten in de binnenstad zoveel mogelijk te handhaven om thans een oude tuin, vroeger een ro sarium, voor bebouwing op te offeren en daarmee het karakter van de stad aan te tasten. Om deze en andere redenen heb ben Ged. Staten van Gelderland hun goedkeuring aan het plan onthouden. Uit de Gelderse hoofdstad bereikte ons een tot tevredenheid stemmend bericht. Onze zorg over de singelbebouwing - men zie o.a. ons april-mei-nunimer van dit jaar krijgt de nodige aandacht. B. en W. deelden ons nl. mee, dat een monu mentencommissie bezig is met het ont werpen van een gemeentelijke monu mentenverordening en met voorstellen omtrent het plaatsen van panden op de lijst van beschermde monumenten, eventueel het bevorderen van bescherm de stadsgezichten. De commissie, die hiervoor vele panden in de Arnhemse binnenstad en in de 19e-eeuwse buiten wijken moet bezien en beschrijven, is

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 28