A^ HEEMSCHUTDAG 1979 op 8 september in Noordwest-Overijssel HEEMSCHUT Hierbij mogen wij u herinneren aan de jaarlijkse excursie, waarover u reeds uit voerig werd ingelicht in het juninum- mer. Aanvang tussen 9.45-10.15 uur Ontvangst in „De Meenthe" te Steen- wijk, Stationsplein 1, met koffie. Op het ochtendprogramma staan ter in- formering en oriëntering van de deelne mers enige korte uiteenzettingen. 1. „De visie van de centrale overheid over de bedoeling van nationale landschapsparken". Het doet ons groot genoegen te kun nen aankondigen dat de Staats secretaris, de heerC. C. Wallis de Vries, bereid is genoemde materie bij u in te leiden 2. „Wat tot nu toe tot stand is gebracht en wat de moeilijkheden zijn." Deze uiteenzetting wordt gegeven door de Gedeputeerde van Overijssel, drs. J. Dijkema. 3. „De cultuur-historische waarden van Noordwest-Overijssel". Deze aspec ten worden behandeld door de heer D. J. Reeskamp, hoofd van de afd. Mo numentenzorg van het Oversticht. 4. „De praktijk van de zaak". De toelichting hiervan wordt gegeven door ing. M. Brandsma, districts— beheerder van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. De intentie van deze opzet is om de Heemschutleden bekend te maken met het onderwerp „landschapspark" als het ware „afdalend" van het beleid naar de praktijk. Ca. 12.00 uur vindt de lunch plaats waar na ca. 13.00 uur excursies van start gaan, die verschillend van opzet zijn (zie specifica tie) ca. 16.00 uur terugkomst in „de Meen the" te Steen wijk, thee en sluiting Aankomst der treinen ca. 9.40 uur Vertrek der treinen vanaf ca. 17.15 uur. U kunt zich opgeven voor de volgende excursies: Excursie I Busrit door het hogcland van Steenwij- kerwold naar Oldemarkt via de Hoge- weg naar Ossenzijl en het ontvangstcen trum de Weerribben. Bezoek aan het Staatsnatuurrcservaat de „Weerribben", eventueel per boot en te veot. Vervolg excursie via Blokzijl naar Steen- wijk. Excursie II Busrit naar Wannepervcen, boottocht door het landbouw- en natuurgebied onder leiding van Natuurmonumenten. Kennismaking met het karakteristieke streckdorp Wanncperveen, relatie land- bouw-natuurgebied. Vervolg excursie naar Steenwijk. Excursie III Busrit via Blokzijl naar De Foeke, ont vangstcentrum van Natuurmonumenten nabij St. Jansklooster, wandeling of boottocht door natuurgebied. Vervolg excursie naar Steenwijk. Excursie IV Bustocht naar Giethoorn, wandeling door het dorp, tussen de meren door naar St. Janskloostcr via Vollcnhove, Blokzijl naar Steenwijk. Excursie V Bustocht langs Gasthuisdijk naar Wanne pervcen, St. Jansklooster, over het land van Vollcnhove, Blokzijl met bezichti ging van de steden, langs de Wetering naar Oldemarkt, Steenwijk. De kosten van deze dag zijn begroot op 25,- per persoon. Uitsluitend voor jeugdleden en geïnteresseerde jongeren onder 25 jaar: 17,50. Aan de deelnemers zal een reductiebon worden gezonden waarmee op 8 septem ber 1979 van de N.S. 20% reductie op de reiskosten kan worden verkregen. Opgave onder vermelding van uw le en 2e voorkeur voor de excursies dient per omgaande te geschieden, waarbij de volgorde van binnenkomst der aanmel dingen bepalend is voor deelname. U ontvangt ter bevestiging eind augustus een deelnemerskaart en nadere informa tie. Indien het max. aantal deelnemers toe laatbaar voor de excursies wordt over schreden zullen wij de betrokkenen moe ten teleurstellen. Deze krijgen daarvan zo spoedig mogelijk bericht. Uw giro-overschrijving, uitsluitend op postgiro: 124326 kan als aanmelding die nen. U gelieve te vermelden: Heemschutdag 1979.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 13