Boekennieuws onder redactie van J. E. van der Wielen Drentse volksalmanak. Aan dit bestaat uit gevelwandtekeningen. Vol- detail van de brouwersgracht in de telkenmale terugkerende culturele jaar- gens de ondertitel van het boek jordaan, een van de vele boek is ook nu (1978) weer veel zorg 28.000 m.! De deels historische tekst be- geveltekeningen uit de besteed. In onze specifieke belangstel- staat uit enkele korte hoofdstukken, ge- jubileumuitgave van het lingssfeer troffen we een interessante bij- schreven door ing. H. J. Zantkuyl en drs. gemeentelijk monumentenbureau drage aan van J. N. Lanting en G. de M. L. Stokroos. Het boek is in de handel; van Amsterdam Leeuw over: restauraties aan de Eexter 65,-. grafkelder en een tumulus in het Gassel- Langs DE OUDE GELDERSE KERKEN. terveld. Op provinciaal niveau wordt Dit is een nieuw deeltje in een langza- echt meer dan de moeite waard is. De uitvoerig verslag gedaan van de activitei- merhand omvangrijke serie over oude Ver. tot behoud van natuurmonumenten ten op het gebied van de monumenten- kerken, waarin nu alle provincies aan bod heeft het boekje nu fotografisch laten zorg, waarbij gevoegd enkele foto's, zijn gekomen. De opzet mag zo langza- herdrukken. Een goede gedachte want zoals van de restauratie van het arsenaal merhand bekend worden verondersteld: het boekje komt ons als een informatieve in Coevorden en de korenmolen in de routebeschrijvingen met veel details over gids voor, waarvan vooral de wandelaar buurtschap De Bente (Dalen). Uitg.: de in totaal vijftig kerken op de Veluwe, plezier kan hebben. Het boekje is bij bo- Van Gorcum en Comp. B.V., Assen. die daarbij worden bezocht. Deze „gids" vengenoemde vereniging te bestellen; De JORDAAN. Toen we dit 26 x 38 me- is geschreven door drs. Zeno Kolks. De postgironr. 9933, Natuurmonumenten, tende boek, dat is uitgegeven ter gele- vele foto's zijn van het Instituut voor Li- 's Graveland; 9,50. genheid van het 25-jarig bestaan van het turgiewetenschap te Groningen en van DE UITGESPEELDE GEMEENTERAAD. Gem. Monumentenbureau van Amster- de Rijksdienst voor de Monumenten- Dit is een beschrijving van de invloeds- dam nog ongeopend voor ons hadden zorg. Uitg. Bosch en Keuning N.V., verdeling bij het vaststellen van een rooi- liggen, stelden we ons de vraag: waarom Baam; 12,90. lijn „ineen grote gemeente", in dit geval alweer een boek over de Jordaan? Onge- Ons DINKELLAND. Ruim 60 jaar gele- in Amsterdam, t.w. de rooilijn van het lezen beantwoordden we zelf die vraag den verscheen dit boekje, dat tweemaal bouwblok aan de rand van de Nieuw- met een soortgelijke opmerking als - herdrukt werd. De auteur J. B. Bemink markt/Lastagebuurt, pal naast het om- zoals nader bleek - burgemeester W. Po- schreef het indertijd voornamelijk voor streden metro-traject. Die rooilijn is in de lak in het voorwoord schrijft, nl. dat er in Twentenaren om hen de ogen te openen jaren 1973-1975 inzet geweest van een Nederland weinig wijken zijn, die na voor het natuur- en landschappelijk krachtmeting tussen gemeentelijke dien- 1900 zo vaak beschreven, bezongen, be- schoon van hun woonomgeving. Er is sten, architecten, een woningbouwver- sproken of bestudeerd zijn als de Jordaan. sindsdien wel het een en ander verloren eniging, een restaurerende instelling Waarom dan toch weer een boek over de gegaan, maar er rest ons gelukkig nog (stichting De Pinto) èn een bewoners- Jordaan? Het antwoord vindt men in heel veel en met „ons" bedoelen we dan groep. De staatsrechterlijke hoofdrolspe- deze van een originele opzet getuigende ook de niet-Twentenaren voor wie een Ier: de gemeenteraad heeft hierbij buiten uitgave, die nl. voor het overgrote deel bezoek aan dit stuk oosten van het land spel gestaan, een reden voor dr. A. J.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 90