Activiteiten voor Heemschutleden 49 De Bond Heemschut streeft ernaar om naast de jaarlijkse Heemschutdag enige plaatselijke activiteiten te organiseren voor een beperkt aantal leden. Hieronder treft u een drietal evenementen aan, nl. voor leden in de omgeving van Utrecht, Apeldoorn en Amsterdam. Voorts doet Heemschut in samenwerking met andere instellin gen suggesties voor activiteiten van meer algemene aard: Wandelen naar het Plateau van Margraten", Zwerftochten door oude steden" enWerkkampen voor jeugdige vrijwilligers" (men zie elders in dit nummer). I De Provinciale Commissie Utrecht nodigt Heemschutleden in de provincie uit vooreen excursie op28april a.s., 13.00 uur, naar enkele Utrechtse kerken. Onder leiding van architect Th. Haakma Wagenaar zullen de Jacobikerk en de Domkerk worden bezichtigd. Het voorlopige programma is als volgt: 13.00 uur verzamelen bij de zij-ingang van de Jacobikerk, rondleiding in de kerk 14.30 uur: vertrek van de Jacobikerk naar de Domkerk langs de volgende route: Begijnhof, Drift, Janskerkhof (waar thans de Janskerk in de steigers staat). Achter St. Pieter (waar we de Pieterskerk aan de buitenkant zien) Pausdam, Achter de Dom, Domkerk 15.15 uur: theepauze in de Domkerk 15.45 uur: rondleiding door de Domkerk 17.00 uur: einde excursie. De kosten bedragen 10,-incl. documentatie en een consump tie. U kunt zich opgeven door storting van dit bedrag op giroreke ning nr. 12 43 26 van de Bond Heemschut Amsterdam, onder vermelding van „Wandeling Utrecht". De overschrijving dient 21 april a.s. op het bureau te zijn ontvangen. Inschrijvingen worden in volgorde van binnenkomst behan deld. Indien uw aanmelding binnenkomt nadat het maximum aantal deelnemers is bereikt krijgt u bericht, waarna de kosten zullen worden gerestitueerd. II Op zaterdag 5 mei a.s. bezoek aan het Rijksmuseum Paleis Het Loo. Het voorlopig programma is als volgt: 10.00 uur: aankomst (parkeerplaats bij Restaurant „Het Theepaviljoen", ingang Amersfoortsestraatweg, zie ANWB-borden) (in het restaurant voor elke deelnemer een kopje koffie) 10.30 11.30 uur: lezing met lichtbeelden over „Ontstaan en Geschiedenis van het Huis en de Tuinen van Het Loo", door Mevrouw L. R. M. van Everdingen-Meyer, assistente van ir. J. B. Baron van As- beck 12.00- 13.00 uur: bezoek aan de tijdelijke opstelling in het stallencomplex (waarin ondergebracht de collectie van de Ver. Oranje Nassau Mu seum) onder leiding van mej. drs. A. N. L. E. Erkelens, con servatrice van het museum 13.30- 14.30 uur: eenvoudige lunch 14.30 - 16.00 uur: wandeling om en in het paleis en in het park (paviljoens enz.) onder leiding van ir. J. B. Baron van Asbeck, restauratie-ar chitect, en dr. A. W. Vliegenhart, directeur van het Rijks museum. De kosten bedragen 20,- p.p. (incl. lunch). U kunt zich opgeven door storting van dit bedrag op giroreke-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 12