heemschut A~ De lijn wordt voortgezet DiWWWfUUKt !<CH00PW8O Jaargang 55 no. 9, sept. 1978 Maandblad van de Bond Heemschut Opgericht in 1911 Beschermvrouwe: H.M. Koningin Juliana Eindredacteur: J.E. van der Wielen HEEMSCHUT verschijnt 10 keer perjaar Alle correspondentie betreffende de redactie van het tijdschrift: aan Secretariaat van de Bond Heem schut Korenmetershuis Nieuwezijds Kolk 28 1012 PV Amsterdam Postbus 10525 1001 EM Amsterdam Postgiro 124326 Tel. (020)22 52 92 Alle correspondentie betreffende ad vertenties: aan B.V. 't Koggeschip Nieuwe Achtergracht 104 1018 WT Amsterdam Postbus 1198 1000 BD Amsterdam Tel. (020-)22 97 21 BOND HEEMSCHUT Lidmaatschap per jaar: individuele leden 40, mogelijkheid van reductie voor 65+ en 25- 20, donateurs niet-indiv. leden ƒ55, losse nummers (incl. porto) 3,70 Uit de inhoud 153 NZH-Koffiehuis komt terug 154 Monumentenzorg op internationaal niveau 158 R. C. Oude-armenkantoor te Amsterdam gerestaureerd 161 Sloop bedreigt Amsterdamse Prins Hendrikkade 162 Groningse steenfabrieken 164 Geheime kamers 170 Restauratie Groeneveld 171 Historische kern van Roosendaal 174 Heemschut in actie 175 Schaager Wapen te Alkmaar Foto omslag: Het NZH-Koffiehuis voor de sloop De beleidslijn, die Hoegen de laatste jaren is gaan volgen zal door mij worden voortge zet. Aldus de nieuwe voorzitter van de Bond Heemschut, de heer G. K. J. M. Hamm tijdens een gesprek, dat we met hem hadden in het Coengebouw, een van de hoog oprij zende moderne kantoorpanden aan de rand van een stuk industrieel Amsterdam. We spreken met elkaar in een moderne werkkamer, die uitzicht biedt op fabrieken met rokende schoorstenen, kranen en een drukke verkeersweg. En we zitten tegeno ver elkaar aan een groot opgeruimd bureau. Zo'n bijna lege schrijftafel kenmerkt meest al degeen, die er aan werkt. En toch is die grote kamer niet louter zakelijk. Aan een wand hangen vier Japanse prenten en opeen bijzettafeltje staat een antieke Oostenrijkse klok (vermoedelijk begin vorige eeuw). Een en ander verraadt, dat de man, die hier werkt het oude niet versmaadt. Het tegen deel blijkt als hij met weinig woorden veel vertelt. Al bij het begin geeft hij toe, dat hij min of meer onder een gelukkig gesternte het voor zitterschap van Heemschut begint. Immers juist op dit tijdstip heeft hij, als voorzitter van het bestuur van de Stichting tot herbouw van het Noord-Zuidhollands Koffiehuis, de principiële bereidverklaring van B. en W. van Amsterdam om aan de plannen van een groep Amsterdammers medewerking te zul len verlenen. Een groot succes voor die spontaan ge vormde stichting, waaraan Heemschut be langrijke hand- en spandiensten heeft bewe zen en in het bestuur waarvan behalve de heer Hamm ook de Heemschut-bestuursle den G. Prins en W. van Driel, a titre person- nel overigens, deel uitmaken. Als wethouder van Amsterdam heeft de zorg voor het culturele erfgoed de belang stelling van de heer Hamm gekregen, of schoon monumentenzorg niet in zijn porte feuille zat. In 1971 werd hij actief op ons terrein, toen hij namelijk ging optreden als coördinator in het Woudrichem-project. En zo kwam hij al vrij spoedig in het Dagelijks bestuur van Heemschut terecht. Behalve voortzetting van de beleidslijn van de laatste jaren, acht de heer Hamm de pro blematiek van het landelijk karakter van de Bond Heemschut een belangrijke zaak. Wat hij onder die problematiek verstaat legt de nieuwe voorzitter met enkele zinnen uit. Het gaat om de organisatorische opbouw De heer G. K. J. M. Hamm, de nieuwe voorzitter van de Bond Heemschut, werd 24 april 1924 te Venlo geborenHij is gehuwd en heeft één kind. Na aan het Bisschoppelijk College te Roermond het diploma HBS-b te hebben behaald, stu deerde hij politieke wetenschappen aan de Universiteit van Parijs - Institut d'études politiques-section Relations in- temationales. De heer Hamm was van 1956-1959 se cretaris van het Internationaal Instituut van spaarbanken en van 1959-1966 hoofd Public Relations en Publiciteit van de Twentsche Bank en na de fusie met de Nederlandsche Handelmaatschappij bekleedde hij dezelfde functie bij de Al gemene Bank Nederland NV. Verder maakte hij van 1959 tot 1972 deel uit van de Amsterdamse gemeenteraad. Van 1966 tot 1970 was hij wethouder van Economische zaken, gemeentebedrijven en verkeerscoördinatie. Sedert 1972 is de heer Hamm directeur van de Industrieele Disconto Maat schappij NV te Amsterdam. Verder is hij lid van het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Gooi-Amster- dam, bestuurslid van de Vereniging van financieringsondernemingen in Neder land, lid van het Executive Committee en het liaisoncommittee van de Europese vereniging van financieringsonderne mingen Eurofinas te Brussel. Ook is de heer Hamm bestuurslid van de stichting Wereldhandelscentrum Amsterdam en voorzitter van het bestuur van de stich ting tot herbouw van het Noord-Zuidhol lands Koffiehuis te Amsterdam. 151

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 13