Het West- Indisch Huis HEEMSCHUTDAG 1978 De brandschade aan het West-Indisch huis te Amsterdam is hersteld. Op 23 juni j.'l. kwam prins Claus het hoogste punt op het dak van dit pand plaatsen, in tegenwoordig heid van vele monumenten vrienden. Dat betekent nog niet, dat het gehele huis her steld is, daarvoor is nog een belangrijke restauratie nodig, die voltrokken kan wor den als de stichting over voldoende gelden beschikt. Een der middelen daartoe is de verkoop van zilveren penningen. Deze pen ningen hebben een zilvergehalte van 900/1000 en een doorsnee van 38 mm. Zij hebben twee beeldenaars. Een zijde laat het zegel zien van Nieuw Amsterdam, thans New York, de andere zijde het zegel van de kolonie Nieuw Nederland (nu de Hudson- vallei). De penningen dragen het Rijksmuntmees- tersteken (haantje) en het teken van de Rijksmunt (Mercuriusstaf). De oplage is beperkt. Men kan in het bezit komen van deze waar devolle penningen tegelijk bijdragen tot het herstel van het West-Indische huis, als men min. 205,- overmaakt op Stichting Het West-Indisch huis, postgiro 15.3.79 p/a Sloterkade 21Amsterdam of op bankrek. no. 54.02.80.127 van ABN Vijzelstraat, Amsterdam. Afgehaald bedraagt de prijs 200,-. Er zijn niet zo vaak kansen, waar het mes aan twee kanten snijdt. Als het pand geheel gerestaureerd is, ligt het in de bedoeling in de Schutterwachtzaal fraai gesneden borden aan te brengen, waarop de namen vermeld worden van die instellingen dan wel particulieren, die 25.000,- of meer hebben geschonken om de restauratie mogelijk te maken. De eerste gegadigden hiervoor hebben zich reeds ge meld. Dat is verheugend en nodig, want deze restauratie is een miljoenenzaak. Zij is alleen mogelijk als velen dat beseften en bereid zijn er toe bij te dragen. Het bestuur van de Stichting Het West-Indisch huis, se cretariaat: Sloterkade 21, 1058 HE Am sterdam heeft daar alle vertrouwen in. Vele leden hebben reeds gehoor gegeven aan de oproep tot deelneming aan de Heemschutdag op: zaterdag 9 september 1978 in Amsterdam, maar men kan zich nog tot uiterlijk 22 augustus a.s. aanmelden (zie hierna). De deelnemers worden ca. 9.30 uur bij het Centraal Station verwacht. Voor hen, die per auto komen, zal in de onmiddellijke omgeving van hetC.S. parkeerruimte worden aangewezen. De deelnemers aan de Heemschutdag zullen met rondvaartboten een tocht door Amsterdam maken. Vóór het vertrek van de boten zal prof. mr. C. A. van Swig- chem op een nader te bepalen plaats een korte inleiding houden. De rondvaartboten zullen verschillende routes volgen, waarbij onderweg zal worden uitgestapt om onder deskundige leiding o.a. verschillende monumenten te bezichtigen, zoals: de Zuiderkerk 17e eeuw), waarvan de restauratie grotendeels is voltooid en die alsdan een nieuwe functie zal krijgen het Huis de Pinto (17e eeuw), thans bibliotheek en documentatie-centrum. Verder zullen enige panden, die door instellingen zijn gerestaureerd en enige complexen gebouwd in het kader van de stadsvernieuwing in ogenschouw wor den genomen, als ook Voorbeelden van de Amsterdamse School. De lunch wordt aan boord van de rondvaartboten geserveerd, De rondvaartboten zullen op een zodanig tijdstip hun tocht beëindigen, dat om drie uur de feeste lijke bijeenkomst in de Ronde Lutherse Kerk kan aanvangen. Tijdens deze bijeenkomst zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van dr. R. Hoegen, die in de algemene ledenvergadering van 29 juni jl. het voorzitterschap van de Bond Heemschut heeft neergelegd. De kosten van deelneming aan de Heemschutdag zijn voor leden èn introducé's 35,- per persoon. Na aanmelding door middel van een giro-overschrijving uitsluitend op post gironummer 12 43 26 t.n.v. de Bond Heemschut, Amsterdam, onder ver melding: Heemschutdag 1978, ontvangen de deelnemers een bon van de Neder landse Spoorwegen, welke bon een reductie van 20 pet. op de reissom ver leent. Tevens worden dan toegezonden: een bewijs van deelneming èn een pro gramma. De inschrijving voor deelneming aan de Heemschutdag staat nog open tot uiter lijk dinsdag 22 augustus 1978. Op die datum dient Uw giro in het bezit te zijn van ons secretariaat. Na die datum kan deelneming niet worden gegarandeerd! Indien het aantal aanmeldingen de capaciteit van de beschikbare boten mocht overtreffen, bestaat de mogelijkheid, dat de laatst binnengekomen aanmeldingen (giro-verschrijvingen) niet zullen kunnen worden gehono reerd. Daarvan zal de inschrijvers dan wel tijdig bericht worden gegeven. Indien men na afloop van de bijeenkomst in de Ronde of Luth. Kerk geza menlijk, maar wel voor eigen rekening wil eten, s.v.p. opgave hiervoor aan het secretariaat van de Bond Heemschut, opdat voor reservering kan wor den zorggedragen. Inlichtingen over de Heemschutdag desgewenst bij het secretariaat van de Bond Heemschut, Nieuwe Zijds Kolk 28; 1012PV Amsterdam tel.: 020 - 22 52 92.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 15