Jllllis ÉiiMMi Folder over Amsterdam Hoogspanningslijnen in Overijssel Milieubeheer Eindhoven e.o. Ter gelegenheid van het Monumentenjaar 75 zijn met particulier initiatief van een aan tal monumentensteden zeer aantrekelijke folders uitgegeven: De belangstelling voor deze folders was zó groot, dat in de meeste gevallen al spoedig de voorraad was uitge put. Dat was o.a. het geval met de folder van Amsterdam. Herdruk scheen niet moge lijk ofschoon er blijvend grote vraag naar was. Het is daarom bijzonder verheugend te kunnen mededelen, dat er op initiatief van de Bond Heemschut nu toch een nieuwe oplage van de Amsterdamse folder is uitge komen, waarvoor verantwoordelijk zijn het Bureau Voorlichting van de gemeente Am sterdam, de VVV, het Gem. Bureau Mo numentenzorg de bond Heemschut en de Nederlandse Bottelaars van Coca-Cola. Voor wie de folder uit 1975 niet kent: ze bestaat uit een driedelig dubbel vouwblad, geeft van een achttiental momumenten een korte informatieve beschrijving (met foto), en op de binnenkant staat een plattegrond van de stadskern met aanduiding van de aan de andere zijde beschreven monumenten. Amsterdam in een notedop, bijzonder handzaam voor onderweg naar een select aantal monumenten. Uit Overijssel komt een verheugend be richt. De Commissie Electriciteitswerken van het ministerie van Economische zaken heeft nl. besloten de voorgenomen boven gronds hoogspanningslijn Los- ser-Oldenzaal te laten verkabelen. Een doorsnijding van het gevoelige Noord-Twentse landschap wordt hierdoor voorkomen. Nog een verheugend bericht: Het besluit tot het aanleggen van een bovengrondse hoog spanningslijn rond Kampen is vernietigd. Beide zaken betekenen een doorbraak in het beleid ten aanzien van de aanleg van 110 kv-netten in het oosten des lands. Aange nomen mag worden dat voorstellen om in enigszins gevoelige landschappen boven grondse netten aan te leggen, maken, gezien deze recente uitspraken geen kans (meer) maken. Dit landschap tussen Losser en Oldenzaal zal niet door een hoogspanningsnet worden ontsierd. Foto: 't Over sticht Tegen het bovengrondse net Los- ser-Oldenzaal had zich een rapport uitge sproken, gemaakt door Staatsbosbeheer en met medewerker van o.m. Het Oversticht. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op een vergadering van de Verenigde werk groep voor natuurbehoud en milieubeheer Eindhoven e.o., te houden op maandag 5 juni a.s. des avonds 20.30 u. in het Philips Ontspannings Centrum te Eindhoven. In deze bijeenkomst zal de heer S. Algra een lezing houden over de botsingen van de agrarische belangen en die van de natuurbe schermers in het buitengebied. HEEMSCHUTDAG 1978 te AMSTERDAM De Heemschutdag zal dit jaar plaatsvin den in Amsterdam op zaterdag 9 sep tember a.s. De voorzitter heeft reeds te kennen gegeven op deze datum het voorzittersschap te zullen neerleggen. Het ligt in de bedoeling de deelnemers o.a. door middel van transport te water een gevarieerd programma aan te bieden dat gericht is op actuele stedebouwkun- dige problematiek, restauraties en bouwstijlen in Amsterdam. De dag zal worden besloten met een samenkomst in de in 1975 gerestaureerde Ronde Lu therse Kerk. Nadere informatie inzake het pro gramma over opgave en verschuldigde kosten (alsmede te verkrijgen reductie van de N.S.) wordt in een volgend nummer opgenomen. Houdt nu vast 9 september vrij! 93

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 24