heemschut Van de Voorzitter Monumenten zorg voor staatssecretaris VOOA BtKX» VAN fTEOtfLlftE E Jaargang 54 no. 1 januari 1978 Maandelijkse uitgave van de Bond Heemschut Opgericht 1911 Beschermvrouwe H.M. Koningin Juliana Eindredacteur: J.E. van der Wielen Alle correspondentie betreffende de redactie van het blad, richte men tot het secretariaat van de Bond Heem schut: Korenmetershuis, N.Z. kolk 28, Postbus 10525 - Postgiro 124326 Amsterdam I, tel 22 52 92 Alle correspondentie betreffende ad vertenties: B.V. 't Koggeschip, Nieuwe Achtergracht 104, Postbus 1198, Amsterdam 4, tel. 22 97 21 HEEMSCHUT verschijnt 10 keer per jaar Lidmaatschap: individuele leden f. 40,— mogenlijkheid van reductie voor 65+en 25 f. 20,— donateurs/niet indiv. leden f. 55,— losse nummers (incl. porto) f. 3,40 Uit de inhoud: 2 Tien jaar Korenmetershuis 3 Is Hengelo's oude centrum nog te redden 8 Wijnhuisfonds vijftig jaar 12 Kasteel Bouvigne gerestaureerd 14 Historisch museum in Amsterdams synagogecomplex 16 Heemschut in actie 18 Boekennieuws Foto omslag: Smeedijzeren hek dat toegang geeft tot Huize Van de Kasteele in Zutphen Als deze regels worden afgedrukt, is het nieuwe jaar reeds ingezet. Dat kan mij er echter niet van weerhouden u en de uwen alsnog een heel voorspoedig 1978 toe te wensen. Ik hoop oprecht dat u vele vreug den zult mogen beleven en dat u voor tegen slag en onheil behoed zult worden. Voor allen die onze Bond een goed hart toedragen is het mijn vurige wens dat het ook Heemschut goed zal gaan. Wij leven in moeilijke en ingewikkelde tijden en wij mo gen constateren dat wij ons daar in 1977 goed doorheen hebben geslagen, dank zij de inzet van u allen maar in het bijzonder dank zij onze vaste medewerkers in het Korenme- tershuis, de bestuursleden, de Provinciale bestuurders, de technische adviseurs, de re dactie van ons tijdschrift en ga zo maar door. Het jaar 1978 zal een nieuwe uitdaging ge ven en opdat wij ons zo sterk en actief moge lijk zullen kunnen opstellen heeft ons Al gemeen Bestuur op 9 december j.1. een aan tal zeer belangrijke beslissingen genomen. Deze zijn: a. Per 1 maart 1978 is een directeur in vaste dienst aangesteld. Daarmede is een reeds lang gekoesterde wens in vervulling ge gaan. In dienst zal treden de heer J. U. Priesman, woonachtig te Amsterdam. Wij wensen hem veel succes toe; hij zal zeker op uw aller medewerking kunnen rekenen. b. De begroting 1978 werd goedgekeurd, een begroting waarin de kosten van die éénhoofdige leiding zijn verwerkt. c. Het door deze aanstelling begrootte te kort, dat voorlopig is getaxeerd op 40.000,-, maar misschien door tegen vallers nog wat hoger kan uitvallen, zal worden gedekt door een drie jaren gel dend garantiefonds, waarvan dank zij of fervaardige leden reeds 32.000,- per jaar is bijeengebracht. Degenen die hier aan willen medewerken, kunnen zich rechtstreeks tot ondergetekende wen den. d. Door het Organisatie- en Adviesbureau Ydo zal een studie worden gemaakt van de vraag of wij het werk in de provincies kunnen versterken door de Provinciale Oommissies een zelfstandiger status te geven. Er ontgaan ons nog te veel Heemschutzaken e. Getracht zal moeten worden zo snel mo gelijk een nieuwe penningmeester te be noemen, omdat onze vriend Jan Henge- Drs. JM. Hengeveld veld als gevolg van zeer drukke werk zaamheden en te omvangrijke verant woordelijkheden per 31 december j.1. af scheid heeft moeten nemen. Wij allen wensen hem in zijn omvangrijk „Stads herstel''-werk nog meer succes toe en wij zijn hem oprecht dankbaar voor wat hij met grote inspanning, toewijding en accuratesse zeven jaren lang voor ons heeft willen doen. Als al deze beslissingen de uitwerking zul len hebben die wij verwachten, dan zal ik in september a.s. tijdens de Heemschutdag te Amsterdam, met veel vertrouwen mijn taak kunnen overdragen aan mijn, overigens nog niet gevonden, opvolger. Nogmaals dank aan allen voor uw inspan ningen in 1977 en bij voorbaat voor uw verbeten inzet in 1978. De Voorzitter In het kabinet-Van Agt zal de heer G. C. Wallis de Vries als staatssecretaris van het ministerie van CRM o.m. monumentenzorg onder zijn beheer krijgen. In het afgetreden kabinet had mr. Van Doorn monumenten zorg in zijn portefeuille. De heer Wallis de Vries (VVD) heeft snel carrière gemaakt. Aanvankelijk was hij bij

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 9