Stadsherstel Gorinchem De in 1976 in het leven geroepen stichting Stadsherstel Gorinchem heeft haar eerste jaarverslag uitgebracht. De secretaris, de heer W. L. J. Voogt was zo vriendelijk op verzoek er enige toelichting op te geven. Het bestuur nam aanstonds stappen om een aantal sterk verwaarloosde monumenten (woonhuizen) in eigendom te verwerven. In de eerste plaats vond het bestuur de heer Van Boven bereid om zijn schenking van 150.000,- in te brengen in de stichting, waarbij de gemeente het pand Westwagen straat 77 om niet aan de stichting zou over dragen. Dit laatste nu zal zeer binnenkort geschieden, nadat door Ged. Staten geop perde bezwaren zijn weggenomen. Zodra een potentiële koper zal zijn gevonden zal architect ir. Visser uit Schoonhoven, na goedkeuring van het schetsontwerp, een be stek maken. Oriënterende besprekingen werden gevoerd over Groenmarkt 11maar die zijn voor de stichting op een negatief resultaat uitgelo pen. Het pand behoeft restauratie, maar de heer Voogt weet niet of en zo ja op welke termijn de nieuwe eigenaar stappen zal on dernemen tot restauratie. De stichting voerde voorts overleg met de gemeente over het complex Molenstraat 42-48, waarvan nr. 42/44 (dubbel woon huis) overigens niet op de monumentenlijst voorkomt. Voor dit projekt is door het bu reau Drexhage c.s. Rotterdam een schets- plan opgesteld. De stichting kijkt op het ogenblik uit naar een volgend projekt, waarbij sterk gedacht wordt aan een of meer panden, die door de gemeente destijds voor stadssanering zijn aangekocht. Nu de saneringsplannen zijn gewijzigd tracht de gemeente deze panden te verkopen. Ir. Visser zal ook voor Westwagenstraat 34 een schetsplan maken. Dit pand dateert uit de 18e eeuw; het heeft een halsgevel en een pui uit de 19e eeuw. Vroeger was er een klompenhandel in gevestigd. Na restauratie wordt de parterre wederom een winkel; de bovenverdiepingen zijn als woonhuis be stemd. Westwagenstraat 77 dateert uit de 17e eeuw en verkeert in bouwvallige toestand. Op 26 november a.s. zal prins Claus de restauratie van Westwagenstraat 34 inlui den. Ter gelegenheid daarvan zullen o.a. enige tentoonstellingen worden ingericht in de Doelen. Westerwagenstraat 34, Gorinchem 189

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 32