,v\; Meer geld voor restauraties De demissionaire minister van Sociale za ken, dhr. Boersma heeft op advies van het Coördinatie-college voor Openbare werken een aantal objecten goedgekeurd, die in het kader van het Extra Werkgelegenheids programma 1977 II zijn voorgedragen. Met deze goedgekeurde objecten is een rijksbij drage van 386 miljoen gemoeid. De goedgekeurde objecten worden hoofd zakelijk uitgevoerd in die rayons waarin per uit. december 1976 de geregistreerde ar beidsreserve 8% en meer dan de mannelijke afhankelijke beroepsbevolking bedroeg. Het accent bij de goedgekeurde objecten ligt op de sector grond-, weg- en waterbouw. Maar van het genoemde bedrag is ook 35 miljoen bestemd voor restauraties en ver bouwingswerkzaamheden, d.i. nog geen tien pet. van het totale bedrag. Een gedetail leerde lijst van de (restauratie-) objecten had het ministerie van Sociale zaken nog niet beschikbaar op het moment dat we dit schrijven. We hebben slechts de objecten uit een zestal provincies voor ons liggen. We hopen binnen afzienbare termijn ook de goedgekeurde objecten in de overige pro vincies te leren kennen. Groningen Vlagtwedde: de restauratie van woningen Bourtange 3e fase Friesland Achtkarspelen: restauratie N. H. Kerk te Buitenpost Sloten: restauratie Lemster- en Woudsenderpoort-waterpoorten Drenthe Beilen: restauratie R. K kerk Ruinen: restauratie pand Smeestraat 12 Emmen: restauratie N. H. Kerk Zweeloo: restauratie N. H. kerk Coevorden: restauratie korenmolen ,,de Arend" Assen: restauratie Ned. Goth. schilderwerk aan provinciehuis Dwingelo: restauratie Oldengaarde, West einde 30 Assen: restauratie „Witte Huis, Vaart 236 Overijssel Almelo: restauratie Doopsgezinde kerk Tubbergen: restauratie toren R. K. St. Pan- cratiuskerk Gelderland Ubbergen: restauratie Kasteelsche Hof (Ooy) Nijmegen: restauratie korenmolen „De Witte Molen" 109 Nijmegen: restauratie korenmolen „St. Anna-molen", fase 2 Ewijk: restauratie korenmolen „Beatrix" (Winssen) Beuningen: restauratie standaardmolen Limburg Valkenburg-Houthem: restauratie St. Ger- lachuskerk, fase 3 Valkenburg-Houthem: restauratie Bw. F. Kasteel Chaloen Valkenburg-Houthem: restauratie voorter rein Kasteel Oost- Houthem Valkenburg-Houthem: restauratie stadswal len Kerkrade: restauratie Abdij Rolduc Sittard: restauratie N. H. kerk, fase 2 Slenaken: restauratie R. K. kerk Schinveld: restauratie Schinvelderhuske, rest-fase Vaals: restauratie Tijrellse gebouwen, fase 3 Vaals: restauratie St. Pauluskerk, fase 2 Heerlen: restauratie Oliemolen Heerlen: restauratie bijgebouw Hoeve Mee- renbroek, fase 2 Heerlen: restauratie daken enz. Pancratius- kerk Het zal duidelijk zijn, dat van het hiervoor genoemde bedrag van 35 miljoen slechts een deel zal worden besteed voor de hier vermelde objecten. De rest gaat naar de nog niet gepubliceerde objecten. De Lemsterpoort te Sloten (Fr.) Foto: Paul Rutgers v.d. Loeff De Woudsender poort te Sloten (Fr.)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 16