Kans op redding van Ir. L.L.M. Van Nispen Kasteel Amerongen tot Sevenaer De tien gulden-actie Huizenbeurs Overijsselse publiciteitsprijs Het ziet er naar uit, dat kasteel Amerongen en zijn inboedel geheel voor ons land be houden zullen blijven. In de eerste plaats beeft de Utrechtse recht bank een uitspraak van de kantonrechter ongedaan gemaakt. De kantonrechter had nl. machtiging verleend tot veiling van de inboedel. De rechtbank beschikte, dat het roerend goed (de inboedel van het kasteel) niet mag worden geveild, terwijl tevens be schikt werd, dat in eerste aanleg ook het onroerend goed (dus het kasteel met bijbe horende gronden) niet mag worden geveild. Deze rechterlijke beslissing heeft „par tijen" met het onlangs gevormde stich tingsbestuur rond de onderhandelingstafel gebracht. De eerste bespreking heeft een bevredigend verloop gehad. Op korte ter mijn zou een tweede gesprek volgen. Intussen is er een tweede belangrijke ont wikkeling. De minister van CRM, de heer Van Doom, heeft zich bereid verklaard twee miljoen gulden beschikbaar te stellen als bijdrage in het bedrag, dat nodig is voor de aankoop van het kasteel met zijn inboe del. Het is ons verder bekend, dat het stichtings bestuur er in geslaagd is de exploitatie van het kasteel voor vijfjaar te verzekeren. Bovendien is er reden om aan te nemen, dat de pogingen van het stichtingsbestuur om geld bijeen te brengen voor de aankoop van kasteel èn inboedel, een redelijke kans van slagen zullen hebben. Er zouden door daar voor geëigende instellingen niet onaanzien lijke bedragen voor dit doel - althans in beginsel - zijn toegezegd. v.d. W. Onze leden hebben verrassend ge reageerd op de persoonlijke brief van Heemschuts' voorzitter, dr. R. Hoe gen, om de bond uit de financiële moeiüjkheden te helpen. In nauwelijks veertien dagen tijd was op 12 november jl. reeds een bedrag van 47.000,- ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat het Dagelijks bestuur over dit medeleven van onze leden met de Bond Heemschut bui tengewoon verheugd is. Nadere mededelingen volgen nog. 206 Tot directeur bij de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg is benoemd jhr. ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer. Hij zal tevens als plaatsvervangend hoofddirecteur optreden, maar in hoofdzaak worden belast met de directie restauratiezaken. Ir. van Nispen is een zoon van de vroegere directeur van de Rijksdienst. Reeds eerder was hij aan de Rijksdienst verbonden, nl. van oktober 1969 tot mei 1972. Daarna was hij hoofd van de afdeling Binnenstad bij Gemeentewerken van 's-Hertogenbosch. In die functie heeft hij zich bezig gehouden met beleidsadviezering en beleidsuitvoe ring ten aanzien van restauraties, stede- bouwkundige plannen en bouwhistorische documentatie. Ir. van Nispen heeft eerder meegewerkt aan uitvoeringsprojecten in Amerika en Spanje. Te koop historisch pand (monument), Mare 110 te Leiden bestaande uit groot voorhuis waarin voorheen apotheek was gevestigd (oude betimmering aanwezig), ruim achter huis, open plaats, tuintje en schuur, totale lengte langs zijstraat 40 m. Aparte ingang voor bovenhuis en tuin' in zijstraat, doch ook vanuit het benedenhuis bereikbaar. Indeling begane grond: apotheek met voor raadkamer tevens assistentenverblijf, mar meren gang, trappenhuis, ruime kamer, tus- senkamer, grote tuinkamer en keuken. 1 e verdieping voorhuis: grote woonkamer, Hij studeerde aan de TH te Delft. Na vol tooiing van zijn studie is hij werkzaam ge weest bij een stedebouwkundig bureau voor plannen voor beschermde stads- en dorps gezichten. ruime kamer, tussenkamer, achterkamer en keuken. Zoldering van dit geheel bestaande uit schitterende moer- en kinderbalken. 2e verdieping: geheel complete woon-unit met voor-zitkamer, 2 slaapkamers, studeer kamer, doucheruimte en keuken. Ruime zolder. Ie verdieping achterhuis: 3 slaapkamers en badkamer. Daarboven zolder. Te bevragen: Mevr. W. J. Spier- van Dries- sum, Werffstraat 2a, LEIDEN. De stichting Het Overijsselsch Landschap heeft een publiciteitsprijs ingesteld, die ten doel heeft het bevorderen van het schrijven en publiceren van artikelen die betrekking hebben op, of van groot belang zijn voor natuur-, landschaps- en/of milieubehoud in de provincie Overijssel. De prijs zal om de twee jaar - voor 't eerst in 1977 - worden uitgereikt. De prijs bestaat uit een bedrag van duizend gulden, alsmede uit een pen ning, ontworpen door de Overijsselse beeldhouwster mevr. Janny Brugman-De Vries. Om voor deelneming in aanmerking te komen moeten gepubliceerde artikelen vóór 1 maart 1977 worden ingediend bij het secretariaat van de stichting Het Overijs selsch Landschap, Huis ,,de Horte", Pop- penallee 39, Dalfsen, waar nadere inlich tingen en een reglement verkrijgbaar zijn.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 14