al dat de aanwijzing in de lucht hing, en wij zijn toen alvast maar begonnen". Dat begin lag in de verklaring van de raad om het gebied binnen de wallen te gaan rehabiliteren. De wethouder: „Aan het eind van datzelfde jaar 1974 waren wij al volop aan de slag, en wel met twee dingen: het opstellen van een nota van doelstellingen als basis voor het bestemmingsplan èn het ma ken van een rehabilitatieplan. Achteraf zijn we blij dat we zo hebben aangepakt. Waar om? Omdat de officiële aanwijzing toch nog later is afgekomen dan we hadden aange nomen (zij kwam medio september vorig jaar) èn omdat het opstellen van een be stemmingsplan een uitvoerige en tijdro vende zaak blijkt te zijn. Het kan volgend jaar in de raad worden gebracht. Maar intus sen is het rehabilitatieplan, een concreet uitvoeringsplan, wèl in kannen en kruiken zodat we aan de slag kunnen". 176 Kortgeleden heeft de raad zowel de doelstel lingennota als het rehabilitatieplan vastge steld. Vooral de procedure voor het opstel len van de nota van doelstellingen (met als consequentie het rehabilitatiéplan) valt op. Brielle is ermee begonnen door een vrij brede stuurgroep te vormen, met daarin ver tegenwoordigers uit B en W, de raad, de eigen ambtenaren, het Openbaar Lichaam Rijnmond, de Provinciale Directie van Volkshuisvesting, de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het bureau Stad en Landschap dat de stad adviseert. De stuur groep heeft op zijn beurt weer werkgroepen ingesteld met daarin burgers die, uitgaande van de hoofddoelstelling, hun inbreng heb ben gehad in het formuleren van de facet doelstellingen zoals die er zijn voor wonen, werken, verkeer, detailhandel en sociaal- culturele en recreatieve voorzieningen. Vegter: „Dit heeft in de praktijk goed ge- tDe Nieuw straat, een van de straten die bij de rehabilitatie aan bod komen. Op de voorgrond: wethouder H. Vegter, die zich van meet af aan heeft ingezet voor het her stel van de historische stad. De Visstraat: hersteld èn gezellig. ►- werkt. We zijn ook erg blij met de inbreng van de burgerij. Die is erg positief, 't Zegt ook al heel wat dat er geen enkel bezwaar schrift tegen de aanwijzing tot beschermd stadsgezicht is binnengekomen". Geen museum Dè hoofddoelstelling voor het hele Brielse binnenstadsbeleid is deze: ,,Een levendige binnenstad die het brandpunt is van allerlei activiteiten, waar de veiligstelling en het

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 20