reid. Daarbij noemde hij in het bijzonder mevr. Feilzer, de heer Overdiep en natuur lijk mevr. Hengeveld-Brand. Zij deden het werk In team-verband onder de organisatorische leiding van mevr. Hengeveld, hebben zeer velen aan de voorbereiding van deze Heem schutdag meegewerkt. Zij hebben zich daarvoor grote inspanning getroost. Aan hen was het te danken, dat deze Heem schutdag zo bijzonder goed is geslaagd. Zij mogen hier best even in het zonnetje worden gezet, want hun medewerking was het be wijs, dat velen zich met enthousiasme aan het werk van Heemschut geven. Het waren: Huize Berbice te Voorschoten. Mej. R. Be geer geeft toelichting op de geplande Rijks weg 11, op de achtergrond de 17e-eeuwse orangerie (foto W. F. H. Assink Voorschoten) Ledenwerving De ledenwerving vormde ook een van de hoofdthema's van de rede van Heemschut's voorzitter, dr. R. Hoegen. In dit verband bracht hij hulde aan de penningmeester, drs. Hengeveld, die er maar steeds in moet sla gen de toenemende activiteiten van de bond te financieren. Daarom had dr. Hoegen zo gehoopt, dat op deze Heemschutdag, die in het teken stond van het 65-jarig bestaanhad kunnen worden meegedeeld, dat we 10.000 leden hadden behaald. Zonder extra inspan ning zullen er aan het einde van het jaar waarschijnlijk 9750 leden zijn. Dr. Hoegen achtte het mogelijk met de ontbrekende 250 het ronde getal van 10.000 toch nog te be reiken. Hij deed hiervoor een dringend be roep op alle leden in eigen kring nieuwe leden te werven. Das Dr. Hoegen gaf zijn gehoor verder een kort overzicht van de activiteiten van de Bond Heemschut, van zijn acties, die vaak wel, maar helaas soms ook niet met succes wor den bekroond; acties gericht op het behoud van ons architectonisch erfgoed. En toen was het moment aangebroken waarop de voorzitter burgemeester Vonhoff letterlijk de das omdeed, nl. een speciaal met het Heemschut-embleem versierde das, die ook voor de leden verkrijgbaar is voor een bedrag van ƒ11,- mits er duizend van worden verkocht. Toezending pas nadat de eerste 500 bestellingen binnen zijn. Natuurlijk uitte de heer Hoegen ook grote waardering voor de heer Bouwer en de zij nen, die een aanzienlijk bedrag wisten bij een te brengen om de verschijning van ons tijdschrift met tenminste elf afleveringen per jaar te verzekeren. Voor dit doel ont breekt inderdaad nog veel geld. 170 Dr. Hoegen heeft het gezelschap verder met behulp van een aantal dia's uitvoerig verteld over de Nationale Maatschappij voor Stads en Dorpsherstel, voor de oprichting waar van hij zich al jaren lang persoonlijk heeft ingezet. Kaarslicht Het Utrechtse gemeentebestuur bood ons hierna in de Geertekerk een drankje aan, waarna men zich bij kaarslicht (ook de ko peren kronen brandden met echte kaarsen) aan de maaltijd zette. Deze maaltijd was bepaald een belevenis, waartoe vooral het interieur bijdroeg, maar niet minder de wijze waarop „Huize Molenaar" een en ander had verzorgd. Achter deze naam staan de heer en mevr. Schinkel (leden van Heemschut!), die terecht door onze voorzit ter werden gehuldigd. Dank bracht de voor zitter ook aan de besturen van de Catharij- nekerk en de Geertekerk, de koster Vermeu len voor zijn medewerking, de gidsen bij de bustochten en bij de rondwandelingen door Utrecht, de organist, de medewerkers van het bureau Voorlichting van de gemeente Utrecht voor het beschikbaar stellen van voorlichtingsmateriaal, directie en mede werkers van het Centraal Museum en dan nog allen, die de'omvangrijke organisatie van deze Heemschutdag hebben voorbe- Geertekerk in Utrecht; de aanvang van de maaltijd bij kaarslicht. Voorzitter dr. Hoe gen (op de achtergrond) dankt het gemeen tebestuur van Utrecht en alle medewerkers aan de organisatie van de Heemschutdag (foto ,,'t Sticht" Utrecht) mevr. drs. J. Bierenbroodspot, techn. advi seur, A'dam; dr. C. J. van Doom; J. J. Schiltra, lid van Prov. Staten Noord- Holland; drs. J. P. J. van der Haagen (bu reau Heemschut); L. Molhuysen, directeur bureau Heemschut; mej. drs. L. J. v. d. Steen, secr. Prov. cie. Utrecht; B. Meffert, techn. adv. Overijssel; mr. W. Hopperus Buma, voorz. Prov. cie. Gelderland; J. D. Heybroek, techn. adv. Utrecht; B. Oele van de Prov. cie. Zeeland; L. J. v. d. Boogert, techn. adv. Zuid-Holland; mevr. M. de Vis ser van de Stichting Dijkgroep Lek en Mer- we; mr. P. van Vlijmen, voorz. Prov. cie. Noord-Brabant; J. v. d. Eerden, Prov. cie. N.-Brabant en ir. A. J. Gerritse, techn. adv. N.-Brabant. De 270 deelnemers zullen beamen, dat zij er met hun allen in geslaagd zijn er een fijne Heemschutdag van te maken. Heemschut heeft z'n 65e verjaardag goed gevierd. v. d. W.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 14