A(ctie) O(nze) W(aardering) Heemschutdag, 4 september 1976 Heeft U zich al opgegeven? De mogelijkheid hiertoe sluit één week na verschij ning van dit nummer van Heemschut! U kunt zich ook telefonisch opgeven: tel. 020 - 225292 Voor- en tegenstanders krijgen dan beiden gedeeltelijk hun zin. Een definitief oordeel over deze mogelijkheid willen we nu nog niet uitspreken, vooral niet omdat we het uiteindelijke standpunt van minister Van Doorn op dit moment nog niet kennen. Blijven we intussen nog even op de specula tieve toer. Gesteld, dat de minister wel be reid is beide moties uit te voeren, dan zou dat betekenen, dat het zgn. consolidatie- plan zal worden uitgevoerd, dus restaureren tot de jongste eeuwwisseling. In dat geval zal er zonder twijfel belangrijke stagnatie in de uitvoering van de paleis-restauratie op treden, hetgeen we zouden betreuren. Die stagnatie zou dan ontstaan door de om standigheid, dat het onwaarschijnlijk moet worden geacht, dat ir. Van Asbeck, die zich duidelijk op zijn inzicht en dat van wijlen architect Rooyaards heeft vastge pind, een consolidatie-plan zal (willen) ma ken. Er zal dan dus een andere architect moeten worden aangewezen en eer die zijn ontwerp gereed zal hebben en de goedkeu ring van alle autoriteiten zal hebben ver worven, zullen er misschien wel twee jaar verlopen. En bovendien zal dan moeten worden afgewacht of het parlement niet op nieuw een spaak in het wiel zal steken, bij voorbeeld omdat de kosten van het nieuwe plan dan wel eens aanmerkelijk hoger zullen blijken dan die van het plan-Van Asbeck. Op die manier zou het voornemen om Het Loo tot museum van de Oranje-Nassau- dynastie te bestemmen, lelijk op de tocht kunnen komen te staan. Verder specule rend: het laatste woord over de restauratie van Het Loo is nog niet gesproken. v. d. W. Rechtzetting Van hooggeachte zijde heeft men ons op merkzaam gemaakt op een passage in ons vorige hoofdartikel: Verantwoord (juni- nummer), welke luidde: „In de tweede plaats gaat het om een beslissing die de volle instemming heeft van Koningin Juliana". Men wees ons er op, dat de Koningin nim mer publiekelijk haar mening kenbaar maakt en zich in het onderhavige geval dan ook niet publiekelijk haar mening ten aan zien van de restauratieplannen van het voormalig Koninklijk Paleis Het Loo heeft uitgesproken. Gaarne verlenen we plaatsruimte aan deze rechtzetting. De redactie betreurt het bij zonder de gewraakte passage te hebben ge schreven. Zij beseft ongewild een onge schreven regel te hebben geschonden en biedt daarvoor haar oprechte verontschuldi ging aan. We betreuren het gebeurde des te meer, omdat we in de discussie de be schermvrouwe van de Bond Heemschut hebben betrokken. Redactie Heemschut In het vorige nummer van „Heemschut" hebben wij de actie AOW aangekondigd. Een actie niet ten behoeve van personen, maar een actie ten behoeve van de Bond. Alle rechtgeaarde Heemschutters, doch ook degenen die de weg naar Heemschut nog niet hebben gevonden en die ook hechten aan een goed leef-, woon-, en werkmilieu, dat beantwoordt -aan normen van schoonheid, moeten hieraan bijdragen tot het uiterste van hun kunnen. Ondergetekenden, allen dankbare leden, van mening dat: a. de Bond moet blijven groeien; b. ons tijdschrift ten behoeve van die groei een bijzonder waardevolle uitgave is; c. het tijdschrift in steeds sterkere mate de doelstellingen van de Bond moet uitdra gen en het middel bij uitstek is om een steeds grotere kring van geïnteresseerden te bereiken; d. het daarom dringend noodzakelijk is dat het tijdschrift twaalf maal per jaar blijft verschijnen opdat onze activiteiten ook in een recent stadium bekend kunnen worden gemaakt; e. de kosten van zes extra nummers niet kunnen worden gedekt uit de normale exploitatierekening, roepen u met klem op deze maandelijkse verschijning mogelijk te maken door öf een gift ineens öf door het aanbrengen van nieuwe leden. Uit die giften kan dan ook een extra nummer geheel worden gewijd aan de werkwijze en de activiteiten van de Bond, terwijl bovendien extra exemplaren ter kennismaking kunnen worden ver strekt. Geeft dus met milde hand door uw bijdrage te storten op het gironummer van de heer M. J. Weymarshausen, Amstelveen, postgiro 4937 onder vermelding 65 Jaar BOND HEEMSCHUT Voorts dient Heemschut te beschikken over een zo volledig mogelijk foto-archief. Wij schrijven daarom bij deze een fotowedstrijd uit onder allen die dit lezen. Object van de foto moet zijn een (of meer) panden of punten in uw woonplaats, die volgens u in aanmerking moeten komen voor restauratie of herstel. Het formaat van de foto is naar eigen keuze. Uiterste datum van inzending: 15 oktober a.s. Een deskundige jury zal de prijzen vaststellen en toewijzen. Heemschutters en Nederlanders, jong en oud, lid of (nog) geen lid, toon uw waardering en besef dat ook in moeilijke tijdsomstandigheden uw Bond moet blijven groeien. Dat kan alleen als heel Nederland zich wil inzetten. Dank voor uw steun. Wij zullen u oprecht erkentelijk zijn als u ons in de gelegenheid zult stellen een groot geschenk aan het bestuur aan te bieden op de aanstaande Heemschutdag, welke op zaterdag 4 september wordt gehouden. Het A(ctie) O(nze) W(aardering) comité ir. J. Nysingh Mevr. M. Kramer M. J. Weymarshausen J. H. Bouwer ir. mr. V. W. v. Gogh mr. S. P. baron Bentinck 126

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 8