A(ctie) O(nze) W(aardering) Geeregebied Middelburg En verder Opnieuw heeft Heemschut zich gebogen over de plannen voor het Geeregebied te Middelburg, aan de rand van het stadshart. De eerste reactie van de Bond, zoals opge tekend in een brief aan B en W, is er een van waardering voor de opvattingen van het gemeentebestuur om in het Geeregebied toe te werken naar een kleinere schaal, daarbij aanpassing zoekend aan het oude Middel burg. Als positief beoordeelt Heemschut: het behoud van de tuinen met prachtige ge bouwen achter de Nederlandsche Bank en het hotel ,,Le Baron Chassé", het idee om de laat-middeleeuwse houten gevel, die nu nog in de tuin van het vroegere Zeeuws Museum staat, over te brengen naar de te maken passage tussen Lange Viele en Korte Geere en de aantrekkelijke verbinding van de Korte Geere via een gevarieerde winkel straat met een voetgangersbrug over de Beenhouwerssingel. „Minder sympathiek echter", zo schrijft Heemschut, „staan wij tegenover het in het centrum van het plan gebied gelegen, grote parkeerterrein dat als „blikveld" desastreus moet worden geacht voor het totale aspect en de leefbaarheid van deze betrekkelijk kleine wijk". Heemschuts idee: bouw een parkeergarage in twee lagen (één verdiept, de ander parterre), maak met de vrijkomende aarde taluds tegen deze ga rage op en bouw op de heuvel een boeiend complexje woningen. „Het is onze overtui ging", aldus de Bond,, „dat dit heuvel wooncomplex een zeer Middelburgs accent aan het Geereplan kan toevoegen, waar immers Middelburg al vele en gevarieerde niveauverschillen kent". Laatste suggestie: schrijf voor het ontwerpen van een buurtje op de heuvel een prijsvraag uit. Heemschut heeft de raad van Castricum waardering betuigd, dat hij een gemeente lijke monumentenverordening heeft vast gesteld. Bij de Mon urnen ten raad heeft Heem schut het verzoek ondersteund van B en W van Gouda tot het plaatsen van authentiek agrarische bebouwing aan de Bloemendaal- seweg op de monumentenlijst. Heemschut heeft bij de raad van Oudewa- ter aanhangig gemaakt, dat hij het eens is met een bezwaarschrift van de werkgroep „De Wakkere Geelbuik" tegen het ontwerp-bestemmingsplan. „Nieuwe Singel" De Bond heeft de Rijksdienst voor de Monumentenzorg gevraagd stappen te on dernemen tegen het feit dat een bewoner van Veere zijn tuin heeft uitgebreid tot op de (beschermde) wallen. In het vorige nummer van „Heemschut" hebben wij de actie AOW aangekondigd. Een actie niet ten behoeve van personen, maar een actie ten behoeve van de Bond. Alle rechtgeaarde Heemschutters, doch ook degenen die de weg naar Heemschut nog niet hebben gevonden en die ook hechten aan een goed leef-, woon-, en werkmilieu, dat beantwoordt aan normen van schoonheid, moeten hieraan bijdragen tot het uiterste van hun kunnen. Ondergetekenden, allen dankbare leden, van mening dat: a. de Bond moet blijven groeien; b. ons tijdschrift ten behoeve van die groei een bijzonder waardevolle uitgave is; c. het tijdschrift in steeds sterkere mate de doelstellingen van de Bond moet uitdra gen en het middel bij uitstek is om een steeds grotere kring van geïnteresseerden te bereiken; d. het daarom dringend noodzakelijk is dat het tijdschrift twaalf maal per jaar blijft verschijnen opdat onze activiteiten ook in een recent stadium bekend kunnen worden gemaakt; e. de kosten van zes extra nummers niet kunnen worden gedekt uit de normale exploitatierekening, roepen u met klem op deze maandelijkse verschijning mogelijk te maken door óf een gift ineens óf door het aanbrengen van nieuwe leden. Uit die giften kan dan ook een extra nummer geheel worden gewijd aan de werkwijze en de activiteiten van de Bond, terwijl bovendien extra exemplaren ter kennismaking kunnen worden ver strekt. Geeft dus met milde hand door uw bijdrage te storten op het gironummer van de heer M. J. Weymarshausen, Amstelveen, postgiro 4937 onder vermelding 65 Jaar BOND HEEMSCHUT Voorts dient Heemschut te beschikken over een zo volledig mogelijk foto-archief. Wij schrijven daarom bij deze een fotowedstrijd uit onder allen die dit lezen. Object van de foto moet zijn een (of meer) panden of punten in uw woonplaats, die volgens u in aanmerking moeten komen voor restauratie of herstel. Het formaat van de foto is naar eigen keuze. Uiterste datum van inzending: 15 oktober a.s. Een deskundige jury zal de prijzen vaststellen en toewijzen. Heemschutters en Nederlanders, jong en oud, lid of (nog) geen lid, toon uw waardering en besef dat ook in moeilijke tijdsomstandigheden uw Bond moet blijven groeien. Dat kan alleen als heel Nederland zich wil inzetten. Dank voor uw steun. Wij zullen u oprecht erkentelijk zijn als u ons in de gelegenheid zult stellen een groot geschenk aan het bestuur aan te bieden op de aanstaande Heemschutdag, welke op zaterdag 4 september wordt gehouden. Het A(ctie) O(nze) W(aardering) comité ir. J. Nysingh Mevr. M. Kramer M. J. Weymarshausen J. H. Bouwer ir. mr. V. W. v. Gogh mr. S. P. baron Bentinck 123

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 31