bijzonder zorgvuldig in de oude, monumen tale grachtenwand in te passen. Het mag dan ongeveer driemaal zo breed zijn als de huur panden, door dubbele pilasterstellingen wordt het in drieën gedeeld zodat het prach tig aansluit op het ritme van de grachten- wand. Heemschut in zijn pleitnota aan de minister van CRM: „Daar bovendien de verschillende grachtenwanden rond deze plek uit vrijwel aaneengesloten rijen monu menten bestaan, zou verlies van „De Duif" een onaanvaardbare verarming van een be langrijk stadsgezicht betekenen". De Posthoorn te Amsterdam De Posthoorn Amsterdam „In de zich herstellende Haarlemmerbuurt zullen het kerkgebouw ,De Posthoorn' én het omringende complex door hun grote bruikbaarheid voor de meest uiteenlopende activiteiten de noodzakelijke buurtfuncties uitstekend kunnen vervullen - en met de kerk valt er voor de stad dan nog wel iets meer te doen," aldus Heemschut in een pleidooi aan B. en W. van Amsterdam om de sloopplannen voor r.k. kerk „De Post hoorn" in de Haarlemmerstraat af te wen den en te zoeken naar een zinvolle bestem ming tot behoud. Eenzelfde pleidooi heeft Heemschut gericht tot de minister van CRM. „De Posthoorn" neemt, met haar drie torens, een belangrijke plaats in in het beeld van de Haarlemmerbuurt.' De kerk, met pastorie en twee scholen, vormt een rustpunt in de buurt - een punt dat, in de ogen van Heemschut, kan uitgroeien tot een trefpunt voor een omgeving, waarin veel wordt gerestaureerd en gerenoveerd en ook nieuwe woningen zijn gepland. Het gaat De ophaalbrug te Rustenburg overigens niet alleen om een zeer bruikbaar complex, maar ook om een gebouw dat ermee worden volstaan de ophaalbrug iets te kunsthistorisch waardevol is. Akkoord, de verbreden. In deze termen heeft Heemschut parochie zit ermee in haar maag. Maar zowel het Hoogheemraadschap als GS van welke mogelijkheden zijn er dan nog alle- Noord-Holland geschreven, maal om „De Posthoorn" én te behouden én een nieuwe bestemming te geven? Gemeentehuis Mijdrecht Mijdrecht wil z'n gemeentehuis slopen om Ophaalbrug Rustenburg er een nieuw voor in de plaats te bouwen. Het Hoogheemraadschap van de Uitwate- Dat is in deze rubriek al een paar keer aan de rende Sluizen te Edam heeft plannen om de orde geweest. G.S. van Utrecht kunnen zich ophaalbrug in Rustenburg te vervangen het standpunt van Mijdrecht wel indenken: door een moderne hefbrug met bredere rij- niet alleen dat het bestaande gemeentehuis baan. Ishet verkeer er zo druk dat een derge- te klein is, de fundering is bovendien zo lijke ingreep in het landschap verantwoord slecht dat opknappen een erg kostbare zaak is?-zo vraagt Heemschut zich af. Is het ook zou worden. De opmerkingen van Heem- niet zo dat met nieuwbouw een natuurlijk schut over deze zaak zijn bij B. en W. nogal ventiel (en dat is de oude ophaalbrug) wordt negatief overgekomen, zo laat de Bond opgeheven, zodat het verkeer vrijelijk kan de gemeenteraad weten. Jammer, omdat afstormen op het even verder gelegen, Heemschut alleen maar een constructieve drukke kruispunt van wegen? Heemschut: bijdrage wil leveren. Hoe het zij, de Bond „Dit historisch zo belangrijke knooppunt, blijft zich afvragen of het „onpartijdig on- dat al in de 16e eeuw de verbinding vormde derzoek" niet te eenzijdig is geweest (zon- tussen Kennemerland en West-Friesland en der daarbij de integriteit van bepaalde per- waaraan de naam Rustenburg duidelijk her- sonen in twijfel te trekken - en dit met innert, heeft reeds in de dertiger jaren een nadruk). Is de mogelijkheid met als uit- grondige aantasting ondergaan bij de ver- gangspunt behoud en restauratie van het breding van het kanaal van het Usselmeer oude raadhuis wel uitputtend onderzocht? Is naar Alkmaar". Daaraan is toen zelfs een wel voldoende rekening gehouden met de deel van het dorp opgeofferd. En nu, anno wensen die onder een deel van de bevolking 1976, wil men opnieuw een aanslag op het leven? Dat deel wenst dat het karakteris- karakteristieke Rustenburg plegen dooreen tieke pand blijft. Waaraan Heemschut toe- aardige ophaalbrug te slopen. Waarom eerst voegt dat het met een aangepaste vleugel niet eens het verkeer geteld? Misschien kan zou kunnen worden uitgebreid.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 21