Een der oudste pakhuizen te Groningen in de Burchtstraat, gekocht door Stadsherstel om er bovenwoningen met garages op be gane grond van te maken. Foto: P. L. de Vrieze is voor 10 jaar verhuurd aan het Jeugd Ad vies Centrum. Aangekocht werd al in 1974 een rijtje 17e-eeuwse huisjes, vroeger een bejaardenhofje, nl. het Aafje Wilsoorgast- huis aan de Kattenhage. De renovatieplan nen zijn in 1975 gereedgemaakt, terwijl een subsidie-aanvrage ingediend is in het kader van de stadsrenovatie. De daarvoor beno digde gegevens zijn inmiddels door de ge meente Groningen ingediend bij de Ministe ries van CRM en Volkshuisvesting. Ver moedelijk zullen deze huisjes in de loop van dit jaar aan de beurt komen om gerenoveerd te worden. Verder kocht de b.v. in 1975 één der oudste pakhuizen van de stad nl. Burchtstraat 9, waarvoor plannen ontwikkeld zijn om er 3 wooneenheden in te maken. Tenslotte werd van de gemeente Groningen het zeer karak teristieke blokje laat-17e-eeuwse woningen bij de Steentilbrug gekocht, gelegen aan Voor het voormalig Klein Poortje. Helaas is een aanvrage om deze panden op de Monu mentenlijst geplaatst te krijgen niet gehono reerd door de Nationale Monumenten Raad, waardoor de normale subsidieregeling niet van toepassing is. Bovendien rust op deze woningen in het kader van de nieuwe grondpolitiek der gemeente Groningen een variabele erfpachtcanon, waardoor hypo- theekverkrijging en doorverkoop moeilijk worden De nog steeds stijgende pryzen maken het werk van Stadsherstel wel steeds moeilij ker. Maar dat heeft onze b.v. gemeen met haar zusterorganisaties in andere steden. Bestuur, directeur en adviseur zijn er echter van overtuigd dat het werk van Stadsherstel bitter nodig is en op den duur steeds meer gewaardeerd zal wor den en beter in de markt zal komen te liggen, waaruit de moed geput wordt om met dit voor Groningen als geheel zo be langrijke werk door te gaan. P. L. de Vrieze Groepje woonhuizen uit ±1700 aan het Winschoter Diep, Vóór het Voorma lig Klein Poortje - aangekocht van de ge meente Groningen door Stadsherstel in 1975 op erfpachtbasis. Restauratie is nog niet zeker i.v.m. subsidiëringsproblemen. Foto: D. v. d. Veen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 11