Heemschut Minister Van Doom: Hartverwarmend Jaargang 52-no. 10-1975 Maandelijkse uitgave van de Bond Heemschut Opgericht 1911 Beschermvrouwe H.M. Koningin Juliana Eindredacteur: J. E. van der Wielen Redacteur: G. Woudsma Vormgeving en lay-out: Henk Heynis. Alle correspondentie betreffende de redactie van het blad, richte men tot het secretariaat van de Bond Heemschut: Korenmetershuis, N.Z. Kolk 28, Postbus 10525-Postgiro 124326 Amsterdam 1, tel. 22 52 92 Alle correspondentie betreffende advertenties: B.V. 't Koggeschip, drukkers- en uitgeversbedrijf, Nwe. Achtergracht 104, Postbus .1198, Amsterdam 4, tel. 22 97 21 In dit nummer: Begroting CRM Restaureren als hobby Heemschut in Zeeland Schets Nieuwmarktbuurt Delflands' Gemeenlandshuis Heemschut in actie Foto omslag: In Woudrichem is weer een fase in het stadsherstel afgesloten, nu de eerste nieuwe woningen zijn opge leverd. SISO 700.3 - UDC 351.853 Gaarne voldoe ik aan Uw verzoek een paar woorden te schrijven over het Europese Monumentenjaar en wel in het bijzonder naar aanleiding van het in dit kader binnenkort in Amsterdam te houden slotcongres. Zo'n speciaal jaar komt soms wat gekunsteld over; men vraagt zich gauw af: „Moet dat nou echt?" Ik geloof dat dit soort gevoelens nauwelijks is gewekt door het Europese Monumentenjaar: de wijdverbreide medewerking in heel Europa door individuen, steden, instellingen en bedrijven heeft bij mij de indruk gevestigd dat de mensen als het ware zaten te wachten op een goede kans om gezamenlijk aan hun ongerustheid over ons architectonisch erfgoed uiting te kunnen geven. Het was en is hartverwarmend te zien hoezeer de campagne met als motto „Een toekomst voor ons Verleden", overal in Europa is aangeslagen. Delegaties uit de aan deze campagne deelnemende landen zullen van 21-25 oktober a.s. in Amsterdam bijeenkomen teneinde het thans opgewekte enthousiasme om te zetten in een hopelijk bruikbaar instrument, voorlopig in de vorm van een gemeenschappelijke wilsverklaring. Voor Uw lezers en voor de vele andere over de toekomst van ons verleden bezorgde Europeanen - waaronder ik stellig ook mijzelf reken - hoop ik van ganser harte dat het Europese Monumentenjaar de start zal zijn van een duidelijke mentaliteitsverandering. DE MINISTER VAN CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK, (Mr. H. W. van Doorn)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 7