o.m. een bezoek aan de beroemde Schotse huizen. Terug over Oostkapelle, Domburg en Westkapelle, zodat we van Walcheren met zijn prachtige natuur ook nog een heer lijke impressie kregen. De tweede dag werd besloten met een discussie-avond in de uit 1181 daterende Kapel van St. Maarten te Hoogelande, waaraan o.a. door de burgemeester van Middelburg en architect Klarenbeek werd deelgenomen. Dr. Hoegen gaf een schets van de situatie van Middelburg tussen de twee wereldoor logen, waarbij hij duidelijk de achterstand in de ontwikkeling in het daglicht stelde; een ontwikkeling die is bevorderd door de geïsoleerde positie van Zeeland. Men kreeg op deze avond ook nog een En gelse film te zien, die de verwoestingen tijdens de tweede wereldoorlog op Walche ren in beeld bracht, waarbij de nadruk viel op de rampzalige gevolgen van.de inunda tie. Ook werd een aardig filmpje over Middel burg, na de vele reeds tot stand gekomen restauraties, vertoond. In diezelfde prachtig gerestaureerde kapel hadden de Heemschutters de eerste avond een allergenoeglijkste voordracht bijge woond van Tob de Bordes over het leven en werk van Hans Christiaan Andersen; een duivelskunstenaar die De Bordes, in het gewone leven ambtenaar van de burgerlijke stand! In Zeeuws-Vlaanderen De derde dag: Zeeuws-Vlaanderen, een voor de Hollanders wat geïsoleerd gebied, zwaar tijdens de tweede wereldoorlog ge teisterd, maar gelukkig deels goed her bouwd en/of hersteld. Op deze dag liet het weer ons wat in de steek, maar voor de vele excursisten was het een interessante ken nismaking met veelal historische plaatsen als Retranchment, St. Anna Termuiden, Sluis, Aardenburg en Hulst, die allemaal wel op historisch-architectonisch bezit kun nen bogen. Een bijzonder gastvrije ontvangst door bur gemeester P. G. J. Molthoff kreeg het ge zelschap in het (herbouwde) historische stadhuis van Huist. Het zijn fijne dagen geweest daar in het Zeeuwse land, fijn vanwege het vele schoons dat we hebben gezien, fijn ook, omdat honderden Heemschut-leden een on gezochte gelegenheid hebben gehad met el kaar in contact te komen en van gedachten te wisselen over de problemen, waarmee men in restauratie-opzicht, worstelt. v. d. W. 204

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 16