Europees congres over Verval of vernietiging van monumenten Europa's onvervangbare architectoni sche schatten zijn de gezamenlijke erfenis van alle Europese volkeren, onafhankelijk van nationale grenzen en ideologische verschillen Het bovenstaande motto maakt onder deel uit van de algemene resolutie van het congres, bijeengeroepen door de Raad van Europa te Zürich van 4 tot 7 juli 1973, en bijgewoond door onge veer 300 afgevaardigden van 28 Euro pese landen, vertegenwoordigend rege ringen,' plaatselijke overheden, onaf hankelijke organisaties en instellingen van deskundigen. Behlave deze algemene resolutie wer den nog drie resoluties aangenomen. Zij vormen als 't ware de basis voor het grote congres, dat van 21 tot 25 oktober a.s. onder auspiciën van de Raad van Europa in het RAI-congres- centrum te Amsterdam zal worden gehouden. Met dit congres heeft de Raad van Europa om twee redenen Amsterdam willen eren; le vanwege het 700-jarig bestaan van de hoofdstad van Neder land en 2e vanwege het feit, dat Amsterdam de rijkste stad aan monu menten in Europa is. Over het aanstaande Amsterdamse congres hadden we een gesprek met mr. E. A. G. Brautigam, voorzitter van de Stichting Congres M 75 Amster dam. Deze stichting is voortgekomen uit een van de werkgroepen van NCM. Mr. Brautigam werd tot voorzitter van het stichtingsbestuur, dat het congres organiseert, benoemd, op een tijdstip, dat hij nog wethouder van Amsterdam was en in welke hoedanigheid hij o.m. de monumentenzorg in zijn porte feuille had. Juist dezer dagen is mr. Brautigam benoemd tot burgemeester van Uithoorn. Prins Claus is beschermheer van het congres, burgemeester Samkalden is ere-voorzitter. Behalve mr. Brautigam maken o.m. van het stichtingsbestuur deel uit dr. R. Hoegen (vice-voorzit- ter), voorzitter van de Bond Heem schut, J. A. de Zwaan, gedelegeerde van onze Bond, mr. Van Praag Segaar (tweede secretaris van Heemschut), secretaris dr. H. van Straaten, directeur van de Ned. Credietbank en mevr. P. Hengeveld-Brand; de laatste speciaal belast met de organisatie van excursies voor de congresgangers. De financiering van het congres, waar op niet minder dan 1.200 deelnemers worden verwacht, is mogelijk gemaakt door h.et ministerie van CRM en de gemeente Amsterdam, die elk een bedrag van f 100.000,— op tafel leg den. Het grote trefpunt voor het congres: het RAI-Congrescentrum

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 11