L r$i4 3. De opnieuw ingerichte vestibule met trap, uitgerust met originele fragmen ten. 4. Een van de vertrekken, in originele stijl weer ingericht, die behoorden tot één gro te zaal. 5. De niet bepaald oorspronkelijke bouw aan de binnenplaats, die gaat verdwijnen. i I van de air-conditioning weggewerkt voor de aloude schouw een zeer eigentijdse bestemming. Bij de inrichting van het interieur is zoveel mogelijk gebruik gemaakt van originele fragmenten van schoorsteen mantels, lambrizeringen, deurkozijnen en andere onderdelen. Architect De Lussanet: „Om dat allemaal te maken mocht ik putten uit het depot van de Rijksgebouwendienst. Dat was een unieke kans, en die heb ik met beide handen aangegrepen. Het depot is nu dan ook gogddeels leeg We hebben er alles omgekeerd, en dat moest ook wel want alles lag door elkaar. Zo ontdekten we een deurstijl, rijk ver sierd. En wat bleek? De tweede, bijpassende stijl lag in het Rijks museum te Amsterdam. In dit geval hebben we met het museum geruild (dat vonden we terecht) en hebben we er kopieën voor teruggekregen. In an dere gevallen hebben we er juist naar gestreefd om kopieën zoveel mogelijk te vermijden. Waar dat dan toch is ge beurd hebben vakmensen er formida bel werk van gemaakt." Fasen Aldus heeft Buitenhof 37, tot in de tails veel van de oude sfeer teruggekre gen. De restauratie van dit hoekpand was de eerste fase van een omvangrijk project. Buitenhof 38, uiterlijk ver schillend maar inwendig één geheel met het hoekpand, was daar annex mee. Er volgen nu nog twee fasen. In de tweede worden Buitenhof 34 en 35, met daaronder de poort naar de binnenplaats, gerestaureerd. Dit karwei is in volle gang. Als het klaar is heeft dr. Anne Vondeling, voorzitter van de Tweede Kamer, zijn eigen Haagse flat. De Schilderijen Galerij wordt in een later stadium opgeleverd, als diner- en ontvangstzaal voor de Tweede Kamer. Nog weer later', in de derde fase, worden de niet-historische, foeilelijke panden aan de binnenplaats afgebro ken om plaats te maken voor passende nieuwbouw. Aldus zal dan de ring om de binnenplaats worden gesloten dit ten gerieve van de diensten van de Tweede Kamer. Het staat, in principe, vast dat de Kamer veel plezier zal beleven aan de Vijverhof. Dat hof vormt zeer historische en achtenswaar dige grond, die door architect De Lussanet tot nieuw leven is gewekt. GW

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 16