Onderscheidingen van NCM Onderscheidingen van NCM Holland op z'n smalst Het was een aardige gedachte van de organisatoren van deze bijeenkomst om extra reliëf aan het Gidsartikel van De Stuers te geven door de acteur Jules Croiset die daarvoor in de vermomming van de schrijver ver scheen te laten lezen uit „Holland op z'n smalst". Een aantal van de meest kritische passages uit het artikel werden voorgedragen. Hulde Minister mr. H. W. van Doorn (CRM) in tijdnood gebracht door de lange rede van staatssecretaris Schaefer sprak hierna een enkel woord om aan het slot daarvan de heren ir. J. A. C. Tillema en dr. mr. F. J. Duparc, de schrijvers van beide boeken over Hon derd jaar overheidszorg voor het cultu reel erfgoed, te huldigen, daarbij zijn bewondering uitsprekend voor het werk, dat zij vijf jaar lang daaraan hebben besteed. Aan beide auteurs overhandigde de minister een ge schenk, om vervolgens Prins Claus beide boeken in handen te stellen. Het slotwoord werd gesproken door dr. Grapperhaus, die een enkele kriti sche kanttekening plaatste bij de rede van staatssecretaris Schaefer, waar deze had gezegd geen bezwaar te hebben tegen eigentijdse bouw naast oude monumenten. „Steek niet de vlag uit voor nieuwe anti-monumenten," aldus dr. Grapperhaus. De bijeenkomst werd opgeluisterd door het Residentie Koper Ensemble dat o.m. werken van Bach ten gehore bracht. Buitengebeuren Het gezelschap begaf zich na afloop van de bijeenkomst in de Ridderzaal naar het Binnenhof om in de reusach tige witte opblaastent een voorstelling bij te wonen van een audio-visuele collage, waarin oud en nieuw elkaar afwisselden, ontworpen door prof. Wim Crouwel. Vervolgens was men er getuige van, dat de voorzitter van de Eerste Kamer, prof. dr. Th. L. M. Thurlings de fontein in oude glorie hersteld weer in gebruik stelde. Rondom de fontein waren weinig fraaie maar dat zal wel niet anders hebben gekund werkplaatsen inge richt, waar vaklieden hun ambacht in het restauratiewerk demonstreerden. Dank zij het mooie weer kon ook de Prins Claus stelt de fontein op het Bin nenhof in werking. Rechts prof. dr. Thurlings, voorzitter van de Eerste Kamer. barbecue-maaltijd in de open lucht worden gehouden. Manifestatie en ambachtelijke demon straties zijn nog een aantal dagen na de feestdag te zien geweest. Een talrijk publiek heeft hiervoor grote belang stelling getoond. v. d. W. Een speciale werkgroep van NCM heeft aan meer dan 170 particulieren, ge meentebesturen, kerkbesturen en in stellingen ter gelegenheid van M 75 voor hun werk op het gebied van de monumentenzorg een onderscheiding toegekend. Gaarne hadden we van al deze onderscheidingen melding ge maakt, doch gebrek aan plaatsruimte maakt dit onmogelijk. De beperking in de vermelding betekent intussen geens zins, dat we voor die personen en in stellingen, die we ongenoemd moeten laten, niet verheugd zijn, dat ook zij 156 onderscheiden zijn. Gemeenten Nieuweschans, Harlingen, Deventer, Buren, Loenen a.d. Vecht, Graft-de Rijp, Brielle, Zierikzee, Heusden, Maastricht, Th om, Steenderen, Gouda, Piershil, Delft, Nieuwpoort, Schoone- beek, Coevorden, Dokkum, Hindeloo- pen, Kampen, Zwolle, Willemstad, Woudrichem, Hilvarenbeek, 's-Herto- genbosch, Bergen op Zoom, Oploo, St. Antonis en Ledeacker. Landelijke instellingen: de Bond Heemschut, de Ver. Hendrick de Keyser, de Ver. De Hollandsche Molen, de Stichting Menno van Coe- hoorn, de Ned. Kastelenstichting, de Kon. Ned. Oudheidkundige Bond. Prov. en stedelijke instellingen: Amsterdamse My tot Stadsherstel, het Genootschap Het Oversticht, De Stich ting Stadsherstel Woudrichem. Particulieren: J. Posch, Stompetoren; G. Brinkgreve, Amsterdam; T. Koot, Amsterdam; P. van der Veen, Oost-Capelle; B. van der Veen Czn., Groningen; ir. J. Nysingh, Zwolle; J. J. M. Ficq, Mechelen (L.); A. H. Salden, Venlo; prof. dr. J. J. M. Timmers, Maastricht; mr. H. Bergé, Den Bosch; A. D. Kakebeeke, Eersel.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 11