ïïm A f stuur plannen op papier gezet voor de restauratie van de Oostpoort. Voor herstel komen verder o.m. in aanmer king het 1 7e-eeCTwse gemeentehuis van Retranchement, enkele molens en de rui'ne van de "Stenen Beer" (oude Westpoort). Voor de Oostpoort heeft de Rijksdienst het sein al op groen ge zet. Nijmegen: Ook als aanvullend werkge- legenheidsobject is aangemerkt de St. Annamolen aan de Hatertseweg. De molen dateert uit 1865. Franeker: Het uit 1634 daterende Ko rendragershuisje wordt gerestaureerd. Het heeft in de gevel niet minder dan vijf gevelstenen, waarvan de grootste een zakkendrager toont. Vlaardingen: De Rabobank te Vlaar- dingen heeft f 1 min beschikbaar ge steld om de oprichting van een Stich ting Stadsherstel mogelijk te maken. Maasbree: In deze gemeente is een stichting opgericht met het doel het behoud van de bestaande vijftien ka pellen en veldkruisen te verzekeren. 3 Si \V 2. Het pand Luttik Oudorp 105, onder Alkmaar. 3. „Het hart van Delft" in de steigers. Verscheidene van deze kapellen staan op de monumentenlijst; enkele zijn aan restauratie toe, waarvoor een plan wordt opgesteld. Alkmaar: Een plan tot afbraak van de Dominicuskerk is (voorlopig) door de minister van CRM geweigerd. Het ge bouw is sinds enige tijd wegens bouw valligheid buiten gebruik. Geld om te restaureren heeft het kerkbestuur ech ter niet. De kerk geldt als een voor beeld van de architectuur van Cuypers. Wageningen: Het zal niemand zijn ont gaan, dat het bij de capitulatie in mei 1945 beroemd geworden hotel De We reld is gerestaureerd. Als architecto nisch monument is dit gebouw niet zo belangrijk, maar uiteraard wel uit his torisch oogpunt. Uit Wageningen komt intussen nog een verheugend bericht. De van zijn wieken beroofde molen De Vlijt zal nl. worden gerestaureerd en na voltooiing van het werk weer koren gaan malen. Nijeveen: Met medewerking van Monu mentenzorg zijn plannen opgesteld voor de restauratie van de uit de 15e eeuw daterende kerk in Nijeveen. Als de financiering het gaat om ruim ze ven ton rond is, zal het werk in het kader van de werkverruiming worden uitgevoerd. Roermond: In deze stad is een stich ting Stadsherstel opgericht. Er zijn al plannen voor de restauratie van pan den aan de Jesuitenstraat en aan de Voorstad.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 24