Hier en daar komt er dan nog wat beplanting, maar dan houdt het ook op. Ik vind dat we 'de zaak helemaal moeten omdraaien. Er moet een land inrichtingswet komen die zich positief en actief richt op het herstellen en herinrichten van het landschap. In deze visie is ruilverkaveling voor mij niet langer een aparte zaak, maar een onderdeel van de landinrichting. Daar bij is het voor het platteland hard nodig dat de ministeries van Land bouw en CRM gaan samenwerken en in het buitengebied hun beleid op elkaar afstemmen. Bij de renovatie en stadsvernieuwing doen Volkshuisves- 4. Het karakteristieke van deze oude boerderij wordt geweld aangedaan door de niet passende nieuwbouw met silo 's. 5. Een voorbeeld van hoé het óók kan: een moderne ligboxenstal in een „oud" jasje, gebouwd in een gebied van Natuurmonumenten en met steun van deze vereniging. 6. Een Noordhollandse stolpboerderij met nieuwe bijgebouwen die veel te sterk domineren. ting en Ruimtelijke Ordening en CRM dat toch ook? Meffert is het ermee eens dat de boer, als aan zijn gebou wen andere dan alleen eiseji van economie en efficiency worden ge steld, daarvoor subsidie moet krijgen. Voor het maken van een rieten dak bij voorbeeld. Meffert: „Het verbaast mij overigens in hoge mate dat een ge meenschap, die enorm veel geld in de agrarische sector steekt, architecto nisch en landschappelijk geen eisen stelt." Hij realiseert zich bovendien dat het bij die agrarische bebouwing in karakteristieke en waardevolle streken om een zeer complexe zaak gaat. Een zaak die (en dat is een sterk verzwaren de factor) veel verder gaat dan Neder land, omdat het landbouwbeleid hier voor een groot en essentieel deel in EEG-verband wordt bepaald. Dat maakt het des te moeilijker om ergens greep op te krijgen. G. W. 117

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 19