Heemschut in actie Uitbreiding Gameren Heemschut heeft bij de raad van Kerk wijk bezwaren ingediend tegen het bestemmingsplan „De Heuven" in het dorp Gameren. Dat plan voorziet in een uitbreiding van die plaats met 135 woningen en een aantal winkels. Voor de bouw van de winkels zouden de oude boerderijen aan de Ridderstraat, die met hun boomgaarden en erfbe- planting het karakteristieke dorpsbeeld in hoge mate bepalen, moeten verdwij nen. Heemschut protesteert daartegen en vindt dat er juist een herwaardering van hef leefmilieu, mede in de vorm van restauratie, moet plaatsvinden. De Museum te Zwolle Prof. Aldo van Eyk heeft een ontwerp gemaakt voor uitbreiding van het Pro vinciaal Museum te Zwolle. Met wat Heemschut daarvan heeft gezien is de bond niet erg gelukkig. De bond heeft dit B. en W. laten weten. De uitbrei ding, zoals prof. Van Eyk die heeft gedacht, is namelijk onvoldoende inge past in de historische omgeving van de Melkmarkt een kwetsbare omgeving. Door zijn te grote plasticiteit en te grove schaal zou de uitbouw ernstig afbreuk doen aan de gevelwand van de Melkmarkt. Heemschut tot B. en W.: „Waar in Zwolle al vele concessies zijn gedaan ten aanzien van de integrering van de monumenten in hun omgeving verzoeken wij u in de resterende mo numentale stadsdelen met grote voor zichtigheid te werk te gaan." Een plan van de Rijksgebouwendienst, dat meer 102 amstelbier woningen. B. en W. willen echter al de grond in de Bakkerstraat bestemmen tot kantoor. Dat is dan weer een deeloplossing. Een totaal-bestemmings plan voor het hele Rembrandtsplein met omgeving ontbreekt, helaas, nog altijd ook al is het honderd maal beloofd. Weliswaar is door B. en W. vaak gezegd dat een van de uitgangs punten voor een bestemmingsplan het behoud van structuur en karakter (met name van de monumenten) zou zijn, maar Heemschut vraagt zich af mede in het licht van de nieuwste ontwikke lingen of zoiets nog wel serieus kan worden genomen. bond vindt bovendien dat het aantal van 135 huizen te hoog is gegrepen. Dat aantal heeft de gemeente zelf helemaal niet nodig. Heemschut acht de situering van de woningbouw ook al niet gelukkig omdat, vanuit het zui den, het oude dorpsbeeld door de nieuwbouw wordt „ingepakt". Het zou beter zijn de bestaande oostelijke wijk uit té breiden. Üe Bakkerstraat in Amsterdam die, als de plannen doorgaan, helemaal tegen de vlakte gaat. Het Provinciaal Museum te Zuiolle. Links ervan is de omstreden uitbrei ding gepland. rekening hield met het bestaande mu seum uit 1530 (en minder met moder ne museale eisen) is destijds afgewe zen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 30