Evenementen kalender Amsterdam. Stadswandelingen, georgani seerd door Heemschut; inl. Korenmeters huis, N.Z. Kolk 28, Amsterdam 1001; tel. 020- 22 52 92. Alkmaar. Expositie in Grote of St. Laurens- kerk; foto's van internationale en Alkmaarse monumenten, molens e.d. De Hoge Veluwe. t/m 14 augustus: Rondlei dingen door het jachtslot St. Hubertus. Inl.: Streek VW Z.W.-Veluwe, Achterdoelen 1, Ede; tel. 08380 - 1 44 44. Nieuweschans. t/m 15 september: Tentoon stelling van oude prenten, kaarten en voor werpen van Nieuweschans e.o. Meerssen. t/m 25 mei: Limburgse expositie. Apeldoorn. 24 mei: Kastelendag van de Ned. Kastelenstichting in het rijksmuseum Paleis Het Loo. Zwolle. 24 mei: Open huis in gerestaureerde woningen. Amsterdam. 27 en 28 mei: Monumenten speurtocht voor 8.000 scholieren. Afb. 5. Reconstructie van de voorgevel volgens C. H. Peters (Groningse Volks- dimenck 1911, p. 115). ten einde, het gaat bergafwaarts met het huis. De rijke geveltop (bij Hau- bois' kaart van ca. 1645 nog herken baar) wordt door een eenvoudige drie hoek vervangen. Na de lijnkoeken-' periode komt er na 1911 nog een fase van een fabriek van landbouwmachi nes, die ook nog enkele sporen naliet, daarna werd het pakhuis. Nu zal er in het hoofdgebouw een deel van de collectie van het Groningse scheepvaartmuseum worden onder gebracht (in de vier bouwlagen en in de prachtige middeleeuwse kapruimte, afb. 6); de kelder zal aan de historie van het huis zelf worden gewijd. Een vide in de begane grond geeft een indicatie van de oude toestand, waarin begane grond en eerste verdieping één hal vormden. Het achterhuis zal een deel van Niemeyers tabacologisch museum gaan bevatten: in de kelder, op de iets verhoogde begane grond waar het 18e-eeuws aspect de boven- Meijel. 27 mei t/m 1 juni: Limburgse exposi tie. Rotterdam. 29 en 30 mei: Bouwcentrum: seminar voor architecten, aannemers, con structeurs en leveranciers betrokken bij res tauratiewerkzaamheden. Cannenburgh en Het Loo. 31 mei: Kastelen excursie van de ANWB. Amstenrade. 3 t/m 8 juni: Limburgse expo sitie. Den Haag. 5 juni: Ingebruikneming van ge restaureerde oude panden van het Buitenhof door de Tweede Kamer. Veere. 7 juni: Opening semi-permanente audio-visuele tentoonstelling in de vm. Grote Kerk. Roermond. 10 t/m 15 juni: Limburgse expositie. Zwolle. 14 juni: Opening van het „Huis met de Hoofden". Alkmaar 15 juni t/m 17 augustus: Sted. museum; tentoonstelling van amateurfoto's van monumenten. Munstergeleen. 17 t/m 19 juni: Limburgse expositie. Middelburg. 19 t/m 21 juni: Presentatie van plaatselijke ondernemers rond het thema monumentenzorg. Provincie Noord-Holland. 20 juni t/m 17 augustus: Toer-in; wandelingen in oude stadjes en dorpen. Thorn. 21 t/m 29 juni: Limburgse expositie. Den Haag. 26 juni: Nationale herdenking in en omde Grafelijke zalen van een eeuw overheidszorg voor het cultuurbeleid. Brielle. 27 juni: Opening van gerestaureerde wallen en vesten. toon voert, in de kamer daarboven waar het gotische aanzien goed be waard bleef, en in de kap die haar oude helling herkreeg. Een toevoeging is een uit het Groninger Museum voor Stad en Lande afkomstige bijzonder fraaie vroeg-renaissance schouw, uit 1540 (het plaatsingsjaar is onder een tekst betreffende een vroegere ver plaatsing op de rechter zijkant geschil derd! Het achterhuis kreeg een doorgaande spiltrap, die er vroeger niet was, om wille van de goede looplijn door het gebouw en ten behoeve van de veilig heid. Het achterterrein werd bestraat op een manier zoals die meer op Groningse achtererven wordt aangetroffen, ter wijl een van rond 1900 daterende werkhal terzijde daarvan hersteld werd en een welkome uitbreiding kan geven aan de ruimte voor het scheepvaart museum (dat t.z.t. ook het buurhuis zal betrekken). Grote stukken kunnen op dit achtererf worden opgesteld en het feit dat de achterliggende straat de Schuitemakerstraat heet, maakt het extra aantrekkelijk, dat in dit historische wereldje het schip zulk een belangrijke plaats zal gaan innemen! C. L. Temminck Groll Oudenbosch. 27 juni: Gemeentehuis. Ope ning tentoonstelling van monumentenfoto's door amatetirs. Harderwijk, juni/augustus: Tentoonstelling m.b.t. Vispoort. Middelburg, juni/augustus: Rondleidingen. Zutphen. juni/augustus: Stereo-dia-vertonin gen over Zutphense monumenten. Van de penningmeester Met verwijzing naar de mededeling hieromtrent in het decembernr. 1974 van het tijdschrift „Heem schut", pag. 146 en hetgeen op de u toegezonden acceptgirokaart staat vermeld met betrekking tot de hoogte van de contributie voor leden van 65 jaar en ouder, menen wij er goed aan te doen u erop te wijzen dat dit uiteraard slechts een mogelijkheid is. Indien u van mening bent dat u ondanks deze faciliteit de normale minimum contributie van f 30,— Kuntlblijven betalen, zal dit door het bestuur bijzonder op prijs worden gesteld. Dit betekent dat u ook op deze wijze bijdraagt de financiële mid delen van de Bond Heemschut te versterken.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 25