Heemschut in actie I K3 En verder 80 van de huizen nodig voor uitbreiding. Althans, volgens eigen visie. Heemschut heeft echter ernstig bezwaar tégen sloop van beide, uit het laatst van de vorige eeuw daterende panden. Temeer, daar Winschoten toch al niet rijk is aan kenmerkende bebouwing zoals aan de Garstestraat. Heemschut zal dan ook trachten wegen te vinden om bedreiging van beide huizen af te wenden. De sterk in verval verkerende Oranje rie bij het Kasteel Broekhuizen te Leersum, in welk kasteel het Rijksinstituut voor Natuurbehoud is gevestigd, wordt toch gerestaureerd. Dit, mede dankzij actie van Heemschut. Het staat nog helemaal niet vast dat het plan tot sloop van de Zuidkade te Driebruggen doorgaat. Na het pro test van velerlei zijde, waaronder dat van Heemschut, hebben raadsleden de huizen 'bekeken. Zij waren en thousiast. GS van Zuid-Holland delen mee dat zij, na een verzoek van Heemschut, B en W van Asperen hebben gevraagd voor het ontsierende woonwagen kamp (annex autosloperij) bij de Lin- gedijk een ander terrein aan te wijzen of, als dat niet gaat, in ieder geval maatregelen te treffen. Heemschut heeft B en W en de Raad van Lisse een dringend telegram gestuurd tot behoud en restauratie De twee bedreigde woningen te Winschoten. van het pand Grachtweg 6 - 12; welk monument met sloop wordt bedreigd. Het ministerie van CRM zal het Wa terschap Salland-Oost geen vergun ning verlenen voor afdamming van de grote sluis in het Katerveer-com- plex te Zwolle. Heemschut heeft veel bemoeienis met deze zaak. Heemschut heeft B en W van Den Haag laten weten ernstig bezorgd te zijn over de schaal van de plannen voor de-bouw van een politiebureau aan de Burgemeester Patijnlaan. Aan B en W van Texel heeft Heemschut bericht dat hij, wat be treft de totale opzet, kan instemmen met het ontwerp-bestemmingsplan „beschermd dorpsgezicht Oosterend", doch minder voelt voor het idee om het open grasveld aan de Oosterstraat eventueel te bebouwen. B en W van Leidschendam delen Heemschut mee dat de bestemming van „buitenplaats" van „Huize Dor- repaal" is gewaarborgd, nu het pand is verhuurd aan een instituut dat het pand in zijn huidige staat zal hand haven. Twee boerderijtjes in het terpdorp Wirdum mogen van GS van Gronin gen niet worden gesloopt. Heemschut zet zijn actie om er een bestemming voor te vinden voort. De bouw van een flat met achttien woningen aan de Duinweg te Sant poort gaat door. Aldus B en W van Velsen in een antwoord aan Heemschut. Met de bomen zal voor zichtig worden omgesprongen. Heemschut heeft B en W en de raad van Schiedam gevraagd geen sloop toe te staan van panden aan Het Roosbeek en de Korte Achterweg. Heemschut heeft bezwaren inge bracht bij de raad van Laren (NH) tegen het ontwerp-bestemmingsplan „De Omloop". Aan de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg is gevraagd of er moge lijkheden zijn de historische boerderij aan de Kerkweg 61 te Nieuwerkerk aan de IJssel, die nu „vogelvrij is", op de monumentenlijst te plaatsen. Tegenover B en W en de raad van Roermond heeft Heemschut zijn ern stige bezorgdheid uitgesproken over de ontwikkelingen aan het Munster plein waar het pand van het Bis schoppelijk College is afgebroken terwijl niets bekend is van een totaal plan voor het plein en de bebouwing. B en W van Heerlen delen Heemschut mee dat nog niets bekend is over de plaats van een draf- en renbaan in het gebied Terworm. Vol gens andere informatie, die de Bond heeft gekregen, is die baan van de baan. B en W van Barsingerhorn delen mee dat zij in principe bereid zijn over te gaan tot aanwijzing van Kolhorn tot beschermd dorpsgezicht, maar voor lopig uit financiële overwegingen met een conserveringsplan willen volstaan. De minister van CRM bericht Heemschut dat in dit stadium de watertoren te Heerenveen niet op de monumentenlijst kan worden ge plaatst.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 28