Postzegels met monumenten (Ê5) w Wedstrijd voor Amateurfotografen Nederland óoi-ioe Ter gelegenheid van het Monumenten jaar M 75 geven de PTT vier zomer- postzegels uit met afbeeldingen van monumenten. De zegel, voorstellende het Jachtslot St. Hubertus (Hoge Veluwe) heeft een waarde van 35 et. 20 ct.). Het Be gijnhof in Amsterdam staat op de zegel met een waarde van 40 ct. 15 ct.). De Kuiperspoort in Middelburg staat op de postzegel van 50 ct. 20 ct.) en Orvelte komt voor op de postzegel van 60 ct. 20 ct.). De ontwerpen zijn van twee kunste naars, die beiden al meermalen postze gels voor de PTT hebben verzorgd: R.J. Nederland *35- ;oc Draaijer te Rijswijk (St. Hubertus en Begijnhof) en Gerrit Noordzij te Tuil (Kuiperspoort en Orvelte). De laatste verzorgde tevens de belettering van de gehele serie zomerzegels. De zegels zullen van 4 april a.s. verkrijg baar zijn t/m 17 mei. De toeslag op de zomerzegels is, zoals bekend, bestemd voor instellingen werkzaam op het ge bied van de sociale en culturele zorg. De geldigheidstermijn voor de frankering is> onbepaald. De kleuren van de St. Hubertus-zegel zijn donkergroen, lichtgroen, donker bruin, lichtbruin en lichtblauw; die van de Begijnhofzegel donkerbruin, donker groen, lichtgroen, grijs en zwart; de kleuren van de Kuiperspoortzegel zijn zwart, oranje, rose/grijs en die van de Orvelte-zegel zwart, grijs, bruin en oker. I11 het kader van het monumentenjaar 1975 organiseert de Bond van Neder landse Amateurfotografen Verenigin gen in samenwerking met de werkgroep Toer-in van de Culturele Raad Noord holland een wedstrijd voor amateurfo tografen. De titel van deze wedstrijd verwijst naar het onderwerp: „mo(nu)- mentopname", een nu gemaakte mo mentopname van een historisch bouw werk. Aan de wedstrijd kan iedereen deelne men, men behoeft geen lid te zijn van een fotovereniging. Er zijn geen kosten aan verbonden. Bij de selectie door de jury zal vooral worden gelet op oorspronkelijkheid en technische afwer king. Een zorgvuldig uit de inzendingen gekozen deel zal in het kader van Toer-in Noord-Holland worden geëx poseerd in het Stedelijk Museum te Alkmaar. De foto's (zwart-wit of kleur) en met afmetingen 18x24 cm, liefst opgeplakt op fotokarton, dienen vóór 1 mei 1975 te worden opgestuurd naar: Culturele Raad Noordholland, postbus 163, IJmuiden onder vermelding van: „mo(nu)mentopname". Bij de vaststelling van wat onder een monument moet worden verstaan zijn de organisatoren niet uitgegaan van de officiële monumentenlijst. Het object moet wel vóór ca. 1850 ontstaan zijn. Men kan denken aan kastelen en stadspoorten, woon- en raadhuizen, ker ken, hofjes, bruggen, molens en boer derijen. Ook al of niet beschermde dorps- en stadsgezichten vallen eronder. Door deze bouwwerken te fotograferen in hun (huidige) functie kan de leven digheid van het beeld worden verhoogd. Zo zijn er bijvoorbeeld marktpleinen vast te leggen met vee of folklore, ker ken met een dienst of concert, hofjes met babbelende bejaarden en raadhui zen met een trouwpartij. Wedstrijdvoorwaarden zijn omschreven in een foldertje dat verkrijgbaar is bij o.a. de VW's en het bureau van de Culturele Raad Noordholland, postbus 163, IJmuiden. 73

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 21