Heemschutdagen 1975 Bezoek aan Zeeland NS en het Monumentenjaar Het ligt in het voornemen van het bestuur de Heemschutdagen te orga niseren op 12, 13 en 14 september a.s. Bezocht zullen worden: Zd. Beveland, Walcheren en Zeeuws Vlaanderen. De leden van de Bond kunnen naar eigen keuze deelnemen gedurende één, twee of drie dagen. Het voorlopige programma luidt als volgt: Vrijdag 12 september: Aankomst per trein station Goes 10.30 uur. Bezoek aan de dorpen in „de Zak van Zuid-Beveland" per bus of zo mogelijk per „bietentreintje"; Kapelle (lunch aldaar); langs de Oosterschelde naar Goes terug; via Veerse Meer naar Middelburg. Aank. 17.30u. Logies voor diegenen die ook de 2e dag meemaken. Zaterdag 13 september: Aankomst station Middelburg 10.45 uur. Ontvangst ten Stadhuize; wande ling door de stad; ontvangst in het Abdij-complex door het Provinciaal Bestuur (lunch); bezoek aan Veere, rondrit per bus over Walcheren met eindpunt Middelburg: ca. 17.30 uur. Logies voor diegenen die ook de volgende dag meemaken. Zondag 14 september: De niet-automobilisten die alleen déze Zeeuwse dag willen meemaken, zouden reeds op Zaterdagavond in Middelburg moeten aankomen. Vertrek per bus van de Markt om 9.15 uur. Oversteek van Vlissingen naar Breskens per provinciale boot. Bezoek aan Sluis, de Braakman (wandeling, lunch en discussie); Hulst en terugkeer via Perkpolder naar station Kruiningen (ver trek Intercitytrein richting Roosendaal 17.23 u.) en naar Middelburg, aan komst ca. 17.45 uur. Einde Heemschutdagen. In verband met denodige reserveringen wordt de leden verzocht zich uiterlijk 15 mei a.s. op te geven aan het HEEMSCHUTBureau postbus 10525, onder vermelding op welke dagen men wil deelnemen en of logies gewenst is. (Men kan dus kiezen 12, 13 of 14 sept. danwel 12 èn 13 of 13 èn 14 sept. of alle drie dagen). Eén introducé(e) is toegestaan. Men ontvangt zo spoedig mogelijk hierna bevestiging van aanmelding onder opgave van de definitieve kosten. Zodra dan Uw overschrijving bij het Bureau zal zijn binnengekomen ontvangt U Uw deelnemerskaart(en). De kosten van deelname (incl. lunches) worden getaxeerd op 22,50 p.p. per dag. Logies 30.— p.p. per nacht incl. ontbijt) en diners zijn uiteraard niet in de deelnemersprijs inbegrepen. 's Avonds is men vrij. Men kan dan genieten van de geïllumineerde stad Middelburg. Nadere mededelingen volgen. M7J Al eerder vestigden we de aandacht op activiteiten van de Ned. Spoorwegen, speciaal gericht op het Monumenten jaar. Zo bespraken we reeds bijzondere folders voor een „snipper-trip" aan Middelburg en Maastricht. In wat een voudiger vorm zijn er nu nog vijftien andere bijgekomen. Monumententrips kunnen thans ook worden gemaakt naar: Amersfoort, Amsterdam, Breda, Delft, Enkhuizen, Gouda, Groningen, Den Haag, Haarlem, Hoorn, Kampen, Leiden, Nijmegen, Utrecht en Zwolle. De folders bevatten een route-beschrij ving en geven verder een summiere informatie over te bezoeken monumen ten e.d. Een pjattegrond maakt het bij zonder eenvoudig de verschillende ge bouwen te vinden. Al naar gelang van de kwantiteit van de monumenten zijn wandelingen uitgestippeld tot ca. zes km. Monumentenkaart Het NCM '75 heeft verder in samen werking met het Nationaal Bureau voor Toerisme, de ANWB, de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Mi nisterie van CRM een monumenten- kaart van Nederland uitgegeven. Op de voorzijde ervan staat een grote hoeveel heid monumenten afgebeeld en op de achterzijde vindt men in de vorm van routesuggesties korte beschrijvingen van deze bezienswaardigheden. De tekst is van mevr. E. de Roy van Zuyderwijn, dezelfde die „Met het oog op onderweg" schreef. De prijs van deze kaart is ui termate laag, nl. vijftig cents. De kaart is per briefkaart (50 ets. extra) te bestel len bij M' 75, postbus 1975, Haarlem. De kaart is ook bij de VW-kantoren te krijgen. De NS geven de monumenten- kaart gratis aan hen die inschrijven op een trip. Er zijn ook versies in de drie moderne talen gedrukt. Deze worden door het NBT in het buitenland verspreid. De kaart, in gemakkelijk formaat ge vouwen, vestigt niet alleen de aandacht op de min of meer bekende monumen tensteden, maar leidt ook naar het plat teland. v.d. W.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 10