gewerkt. Hulde daarvoor aan allen, maar in het bijzonder aan de kapitein en de offi cieren van dit unieke schip: burgemeester Vorster en zijn wethouders". Wat? In een toelichting op het project bena drukt ir. Gerritse dat het nooit een vraag is geweest waarmee de gaten in de vesting moesten worden opgevuld. Met wonin gen. Een punt was (is) al evenmin, dat dit aangepaste woningen dienen te zijn. Maar dan nóg blijft het wel de vraag hóe ze eruit gaan zien. Ir. Gerritse: "Ik ben er verbaasd over en natuurlijk ook erg blij mee dat de architecten er niet alleen in ge slaagd zijn aansluiting bij de omgeving te 3 2 vinden, maar tegelijk kans hebben gezien op basis van eenzelfde plattegrond zoveel variatie aan te brengen. Het worden daar mee, zoals we dat gewend zijn in de oude binnensteden, drie levendige comple xen". Worden enerzijds de woningen, zowel qua vorm als materialen, aangepast aan hun omgeving, anderzijds wordt die om geving ook niet verwaarloosd. Zo wordt de bestrating met zorg ingepast in het ge heel terwijl een pomp zoals de geïnteres seerde ANWB die aanbiedt ook helemaal past in het decor van verrassingen. Ir. Ger ritse: "Het gaat ons zeer duidelijk om het geheel. Vaak hoor je de opmerking, dat die aangepaste woningen dan ook wel 4 1. Dr. R. Hoegen, voorzitter van Heem schut, metselt de gedenksteen in. 2. Aldus luidt de inscriptie van de eerste steen. 3? Dr. R. Hoegen tijdens het uitspreken van zijn rede: "Het Woudrichem-project, een zaak van gezamenlijke inspanning" 4. Burgemeester L.M. Poster: "Zelden hebben zovelen in zo nauui contact aan woningen gebouwd". 5. Ir. A.J. Gerritse, directeur van het bouwbureau van de Stichting Stadsherstel: "Het begin is er nu". 5

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 9