De N S en monumenten steden m Oudegracht 241 te Alkmaar. Foto: Dienst Openbare Werken Alkmaar. tauraiie wellicht leerlingen van de lagere technische scholen ingeschakeld kunnen worden. Met deze bloemlezing willen we volstaan. Laten we hopen, dat ons in de komende maanden van M'75 nog vele berichten over voorgenomen restauraties zullen be reiken. v.d.W. Snippenrips van de Ned. Spoorwegen blijken populair bij het publiek. In hetaf- gelopen seizoen boekten de N.S. er zo'n kleine 400.000. Die korte trips richten zich o.m. op typische monumentensteden, zo als Maastricht en Middelburg. Het is rond uit verheugend, dat de N.S. hierop hun ac tiviteiten gevestigd hebben. Zeker, er is een stuk eigenbelang bij betrokken, maar voor ons zit de betekenis ervan uiteraard toch in de eerste plaats in het feit, dat daar mee in ruime kring de aandacht naar ons monumentenbezit wordt getrokken. Dank zij een goede geste van de Neder landse bottelaars van Coca-Cola zijn voor deze snippertrips naar Maastricht en Mid delburg speciale folders vervaardigd. Die kwamen tot stand in samenwerking met de gemeentebesturen van beide steden, de Bond Heemschut, de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Nationaal Co mité Monumentenjaar 1975. De folders be vatten foto's van een aantal monumenten in beide steden, voorzien van een kort, maar niettemin informatief onderschrift. De heer A.P. SmasJ, hoofd Voorlichting van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, schreef voor de folders een „introduc tie", waarin kernachtig iets over de beteke nis en de achtergronden van monumen ten in oude stadskernen wordt verteld. De foto's van de Maastrichtse folder zijn van F. Lahaye, de rijksdienst en E. van Sloun. Wim Riemens fotografeerde de Middelburgse monumenten. De Middel burgse folder heeft op die van Maastricht voor, dat er een plattegrond met een wan delroute langs de belangrijkste monumen ten, in is opgenomen. Aan laatstge noemde folder verleende ook de plaatse lijke VVV haar medewerking. Folders als deze zijn reeds in Frankrijk uit gegeven en voor België is men met een gelijke opzet bezig. H.v.d.W.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 19