heel wat aan huur zullen moeten gaan op brengen. Wel, dat valt erg mee. De wo ningbouwvereniging achtte 350,- per maand acceptabel, maar wij komen straks uit op zo'n 275,-. Dat is vooral ook te danken aan de subsidies van drie ministe ries, waaronder zelfs CRM". Over een maand of zes zullen de eerste wo ningen in Woudrichem worden opgele verd. Als het met de subsidies meezit is dan ook al begonnen met de rehabilitatie van de eerste daarvoor in aanmerking ko mende huizen. Dat is dan allemaal nog maar het begin, want er valt in Woudri chem nog zoveel meer te doen. Er zijn nog andere, lege plekken in de vesting. Ir. Ger- ritse: "We bouwen nu 25 woningen, maar er is wel ruimte voor 80 tot 100. En wat de rehabilitatie van bestaande huizen betreft: in de komende tien jaar zouden dat er toch wel 50 moeten worden. Tien jaar, dat lijkt een lange tijd. Maar we moeten ons realise ren dat opvattingen over wonen en leven in de stad zich kunnen wijzigen, en wij hebben dan de gelegenheid ons daarbij aan te sluiten". Eigen Gastheer M.J.C. Worrell, voorzitter van "Beter Wonen", wees erop dat het streven van zijn vereniging er in de eerste plaats op is gericht eigen inwoners van Woudri chem in de nieuwe woningen te krijgen- Hij: "De mensen zien nu dat ei gebouwd wordt. Zij lopen er langs en sommigen hoor je dan zeggen: Daar, op die plek, heeft onze bedstee gestaan. Dat zijn gevoe lens waarmee wij rekening willen en moe ten houden". Burgemeester L.M. Voster: "Het was een lange tijd van voorberei ding. Tè lang eigenlijk. Maar daar staat iets heel anders tegenover. Wat hier in; Woudrichem gebeurt is uniek. Zelden zijn zovelen zo nauw betrokken geweest bij de bouw van woningen". En tenslotte mr. P.M. van der Laan, voorzitter van de Ver eniging Hendrick de Keyser: "Mede dank zij de actie van Heemschut - wij hebben el kaar hier in het praktische vlak nu eens erg dicht ontmoet - zagen wij het in Woudrichem en hebben wij twee panden direct aangepakt". 6. Voorzitter M.J.C. Worrell van dé Wo ningbouwvereniging "Beter Wónen": Wonen in aangepaste huizen. 7. Architect Gerard Prins: "Daar zitten de gaten en zö vullen wij ze op". 8. Architect Jan van der Eerden: "Een oude tekening van de schilder Koekoek diende als leidraad om een gat bij de kerk op te vullen". 4 Foto's Sabel en Daniels

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1975 | | pagina 10