T T T I 1 Provinciale Commissie Technische adviseurs Medewerker Tableau ALGEMENE LEDENVERGADERING ALGEMEEN BESTUUR DAGELIJKS BESTUUR BONDSBUREAU VOORZITTER TA's TECHNISCHE ADVISEURS PROVINCIALE COMMISSIE CORRESPONDENTEN VOORZITTER PC 160 In elke provincie is een Provinciale Commissie werkzaam. De PC heeft tot taak het uitvoeren en stimuleren van de activiteiten van de Bond. Van groot belang daarbij is dat de PC intensieve contacten onderhoudt met regionale en lokale (semi)over- heden en instellingen. Die vormen tenslotte belangrijke kanalen als het gaat om het uitdragen van de visie van Heemschut èn om de behande ling van gevallen. Van betekenis is ook dat de PC relaties heeft met andere organisaties, verenigingen en groepen. Dit, met het oog op gelijkgerichte acties. In de praktijk is het zo dat de secretaris van de PC in overleg met de voorzitter de bij hem gemelde zaken sorteert. Bij de voorbereiding en afwikkeling van technisch moeilijke zaken ontvangt de commissie de steun van de TA en het bondsbureau. Of anders: er is steeds een wisselwerking. En die is nodig, wil Heemschut kunnen ko men tot het uitstippelen van een be leid. In dit licht bezien is het ook begrijpelijk, dat de voorzitter van de PC qualitate qua lid is van het algemeen bestuur. Evenals dat het geval is met het net van correspon denten is ook de uitbouw van de PC's nog in volle gang. Daarbij is het streven erop gericht om in de loop van het volgende jaar dit deel van de organisatie volledig opera tioneel te krijgen. Ook m.b.t. het uitdragen van de „Heemschut"-ge dachte. De TA is al genoemd in zijn nauwe relatie met de PC. Hij is overigens, in verband met zijn onafhankelijke opstelling, geen lid van de PC. Wel woont hij de vergaderingen van de commissie bij. De TA is iemand van hoge kwaliteit. De PC krijgt van hem zijn bevindingen door en ont vangt van hem de technische ad viezen. Deze adviezen vormen de basis voor bijvoorbeeld de bezwaar schriften die van Heemschut uitgaan. Tegelijk maken zij een grote en es sentiële inbreng uit bij de beleids vorming van de Bond. Vandaar ook, dat in de nieuwe constructie de voorzitter van het college van TA's vice-voorzitter van het dagelijks be stuur is. Eenmaal in de maand komen de TA's bijeen, om van gedachten te wisselen en hun ervaringen te be spreken. De voorzitter, die deze be spreking leidt, is een man van een zodanig technisch en bestuurlijk ka liber dat optimaal profijt kan worden getrokken van de beschikbare ken nis en ervaring. Die voorzitter wordt met ingang van het nieuwe jaar mr. J. Roelse, oud-gedeputeerde van Noord-Holland. Elke provincie heeft z'n TA, alleen Noord-Holland heeft er twee omdat daar één speciaal voor Amsterdam is aangetrokken. Het college van TA's telt op het ogenblik enkele vacatures, die bin nen afzienbare tijd opgevuld zullen zijn. De rol van het bondsbureau is uit het voorgaande al duidelijk gewor den. Het fungeert als de centrale post waar de lijnen bij elkaar komen dan wel worden gekoppeld. Het ver werkt de gegevens die via corres pondent, PC en TA in de vorm van conceptbezwaarschriften en andere stukken binnenkomen, en vult ze aan met het materiaal dat op het secretariaat voorhanden is of elders kan worden verkregen. Hiertoe be schikt het bureau over voldoende mankracht. Wat het bureau echter mist is een deskundige medewer ker in vaste dienst (overal elders in de organisatie gaat het om vrij willigers), die in staat is om de ac ties te begeleiden. Die medewerker is heel hard nodig. Heemschut had gehoopt de man dit jaar te kunnen aantrekken, maar omdat de verho ging van de subsidie tegenviel ont braken de middelen ertoe. Daar door komt het dat de heer J. A. de Zwaan zich nog steeds intensief met 't actiewerk moet bezighouden. Als gedelegeerde van het bestuur is hij échter speciaal belast met de Public Relations en die ook alweer zo be langrijke PR-functie komt in het gedrang. Met het oog hierop is er nu meer dan ooit alles aan ge legen, dat het ledental fors wordt opgevoerd. Die uitbreiding is een absolute eis wil de Bond in staat zijn het werk verder uit te bouwen. Er is al veel op gang gebracht, nu gaat het om het doorzetten. De Bond heeft er de hartverwarmende bewijzen van, dat hij op de steun van de leden kan rekenen. Aan de andere kant is er behoefte om nog eens te onderstrepen hoe belang rijk het is dat de leden inhaken op de ledenwerfacties. Doet u vooral mee! Ter afronding van dit artikel over de organisatie van de „bewaking" van de schoonheid geven wij u nog het „tableau de la troupe" zodat u weet wie er in het omvangrijke werk een rol spelen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 26