De rijksbegroting voor 1975 Meer geld voor monumentenzorg De tien-gulden-actie Tweede Kamer der Staten-Generaal Nieuwe wegen De begroting van het Ministerie voor Cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk voor 1975 vertoont, voor zover het Monumentenzorg betreft, een niet onaanzienlijke verhoging, zoals uit de volgende posten blijkt: Subsidies en andere uitgaven ten behoeve van de monumentenzorg over 1975 en vorige jaren: Maatschappelijk Work Nr. 2 MamorlavantOöüchting Aan de Memorie van toelichting tot de begroting van CRM is het volgende ontleend: ,,De waarde van het verleden ligt ook opgetast in de duizenden mo numenten die ons land rijk is. En ook daar is een slijtageproces aan de gang. In dit verband zal in het komende jaar bijzondere aandacht worden geschonken aan de monu mentenzorg. Het jaar 1975 is door de Raad van Europa uitgeroepen tot Europees Monumentenjaar. We willen, mede door extra inzet van middelen, er aan meewerken dat onze historische monumenten en stads- en dorpsge zichten in onze samenleving over eind blijven. Ook hopen we dat de uitstekende discussienota van de Raad der Europese Gemeenten, die onlangs is verschenen onder de titel: „Mo nument en Samenleving" in brede kring belangstelling krijgen. Bij de stadsvernieuwing zullen wij van onze kant - naast het leefbaar maken van woonwijken - speciale aandacht geven aan de culturele en cultuur-historische waarde en aan de recreatieve en communicatieve functie van de historisch gegroeide stad. Soms dreigt het spoor van de geschiedenis en van de creatieve geest te worden uitgewist door de functieverandering en ontvolking vart de binnenstad. We willen er op toe zien dat verschraling hier niet op onherstelbare wijze het menselijk welzijn bedreigt. Als we nieuwe wegen willen kie zen, moeten we soms oude wegen durven verlaten. Ten dele kan dat 149 Zitting 1974-1975 13 100 Hijksbegroting voor h< t dienstjaar 1975 Hoofdstuk XVI Geraamd beloop voor 1975 Toegestaan voor 1974 Vermoedelijk beloop van de uitgaven, ge daan of nog te doen voor 1973 72.950.000 49.805.000 ƒ48.811.000 Subsidies en overige uitga ven aan verenigingen en stichtingen, werkzaam op het gebied van de monu mentenzorg: Geraamd beloop voor 1975 Toegestaan voor 1974 Vermoedelijk beloop van de uitgaven, ge daan of nog te doen voor 1973 1.029.600 603.800 362.500 Trots en dankbaar is het bestuur voor de spontane wijze, waarop een grote meerderheid van de leden van Heemschut gehoor heeft gegeven aan de persoonlijke oproep van de voorzitter, dr. R. Hoegen, om door een extra financiële bijdrage de activiteiten van de bond op peil te houden. Trots, omdat het bedrag, dat is ontvangen (60.000+) de ver wachtingen van het bestuur verre heeft overtroffen, waaruit de conclusie mag worden getrokken, dat onze leden een daadwerkelijke belang stelling voor het werk van Heemschut hebben. Dankbaar, omdat Heem schut nu in staat is de activiteiten te ontwikkelen, die nodig werden geoordeeld en die we hoopten te kunnen bekostigen uit een aanzien lijk hoger subsidie van het Rijk. Die hoop is niet in vervulling gegaan, maar de leden hebben het bestuur thans in staat gesteld toch onze plannen ten uitvoer te brengen. Het bestuur is bijzonder erkentelijk, dat zovele leden het mogelijk hebben gemaakt ons werk in versterkte mate voort te zetten. In het kader van M '75 hebben de leden een daad gesteld, waarover het bestuur erg verheugd is.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 15