„Heemschut" maandblad Een boekje met een boodschap Het schenkt het bestuur van de Bond Heemschut èn de redactie grote voldoening de leden en de overige lezers van ons tijd schrift te kunnen mededelen, dat ons officieel orgaan in 1975 - het Europees Monumentenjaar - maandelijks zal verschijnen. Het besluit hiertoe is genomen op grond van de overweging, dat met de maandelijkse verschijning Heemschut een daad werkelijke bijdrage verleent aan het Europees Monumenten jaar. WÊmgea Wie enigszins op de hoogte is van de moeilijkheden waarin de uitge vers van dagbladen en periodieken de laatste tijd verkeren als gevolg van zeer grote prijsstijgingen: pa pier, drukkosten en PTT-tarieven, zal het duidelijk zijn, dat de ver dubbeling van de frequentie van de verschijning van ons tijdschrift, werkelijk iets bijzonders is. Het bestuur en de redactie vleien zich met de overtuiging, dat ons tijdschrift qua inhoud meer en meer wordt gewaardeerd. Die overtuiging vloeit voort uit het feit, dat ons de laatste tijd in toenemende mate positieve reacties bereiken over de inhoud van ons blad. Niettemin is met name de redactie zich bewust, dat tot nu toe niet aan alle wen sen is voldaan. Volmaakt is ons blad zeker niet, in zoverre er al iets volmaakt kan zijn in onze maat schappij. Maar wel is het zo, dat de redactie er naar streeft de in houd een zo groot mogelijke natio nale spreiding te geven; m.a.w. aan dacht te schenken aan aspecten van de monumentenbescherming, zoals die zich overal in den lande voordoen. Met het oog op het Europees Mo numentenjaar is voor het laatste meer reden dan ooit. Bovendien heeft de redactie gemeend in de komende maanden bijzondere aan dacht te moeten besteden aan mo numentenzorg in verschillende lan den. Binnen het kader van zes nummers per jaar was dit redactio nele programma moeilijk uitvoer baar. Bestuur en redactie hopen, dat de leden en overige lezers van ons blad de maandelijkse verschijning op prijs zullen stellen. Voor de veertiende maal heeft Shell een „journaal" laten verschijnen, dat op een of andere wijze een aspect behandelt van wat in onze kringen gemeenlijk wordt aangeduid als his torisch cultuurbezit. Bekende publicisten, zoals Leon- hard Huizinga en Evert Zandstra, hebben dergelijke boekjes in het verleden geschreven. De laatste ja ren waren het dr. J. M. Fuchs en W. J. Simons, die met losse hand, maar bovenal met kennis van zaken, journaals schreven o.a. over de Ne derlandse folklore, de Nederlandse scheepvaart en over vorsten en pa leizen. Hierin, maar ook bij vroegere gelegenheden werd ruimschoots aandacht geschonken aan monu menten. De nu verschenen 14e uit gave is echter geheel aan „het" mo nument gewijd. Daarvoor was na tuurlijk een speciale aanleiding, nl. het Monumentenjaar '75. We kun nen daarmee om meer dan één re- ESWl 147

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 13