Adoptieplan Heemschut Van de penningmeester Monumentenraad aangehouden: Sinds ongeveer een jaar fungeert een Heemschutcommissie „Jonge ren". Deze commissie zoekt naar mogelijkheden en ontwikkelt plan nen met het doel meer dan thans jeugd en jongeren (actief) bij het hele Heemschut-werk te betrekken. Ten einde één van de plannen van de commissie op een juiste wijze verder te kunnen ontwikkelen, heeft de commissie het advies nodig van deskundigen op onderwijsgebied; zowel uit de kring van het basis- en algemeen vormend onderwijs, als ook uit de kring van het beroeps- en voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. Het plan waar het hier om gaat is het zogenaamde „Heemschut mo numenten-adoptieplan". De commis sie stelt zich voor om in de nabije toekomst via de daartoe geëigende kanalen mogelijkheden te scheppen aan groepen van jeugd, en jonge ren (zoals scholen) op symbolische wijze een monument te adopteren. De commissie denkt hierbij in het bijzonder aan groepen, die reeds door hun naam, historie of geogra fische ligging een band suggereren met een monument. Aan die onderwijsdeskundigen, die van mening zijn een bijdrage te kunnen leveren tot de verdere ont wikkeling van het Heemschut monu menten-adoptieplan, doet de Heem schutcommissie „Jongeren" de op roep zich bekend te willen maken via het secretariaat van de Bond Heemschut, Postbus 10525 te Am- sterdam-1000. L. O. Drs. J. W. Boersma is eervol ont slag verleend als lid van de Mo numentenraad. In zijn plaats is be noemd prof. dr. R. Scheller te Am sterdam. 146 Betreft: contributie/bijdrage 1975 De stortings-/acceptgirokaarten voor het betalen van de contributie/ bijdrage 1975 ontvangt u een dezer dagen. Ook degenen, die inmid dels voor het verenigingsjaar 1975 hebben opgezegd zullen mogelijk nog een stortings-/acceptgirokaart ontvangen. Op de 25 mei jl. te Utrecht gehouden jaarlijkse algemene leden vergadering werd een door de leden voorgestelde contributieverho ging van 10,- door deze vergadering goedgekeurd. Tevens werd met betrekking tot gezinsleden en leden in de leeftijd van 65 jaar en ouder besloten - voor deze laatste categorie echter alleen indien hiertoe een aanvraag wordt ingediend bij het secreta riaat - de contributie te stellen op de helft van het jaarlijks vast te stellen bedrag. Voor 1975 zullen derhalve de navolgende minimum bedragen worden individuele leden30,- 65 jaar. en ouder (echter alleen op aanvraag)15,- gezinsleden (ontvangen geen extra tijdschrift)f 15,— leden tot 25 jaar15,— donateurs (bijdrage)f 45,- niet individuele leden (rechtspersonen)45,- Leden/donateurs wonend in het buitenland betalen 5,- extra i.v.m. hogere portokosten voor het toezenden van het tijdschrift en/of transferkosten van de bank bij het overmaken van de contributie/ bijdrage. Leden voor het leven - op nader overeen te komen voorwaarden. Nadere inlichtingen secretariaat Bond Heemschut Asd. (020-22 52 92). Een aantal leden/donateurs hebben de contributie/bijdrage voor 1974 nog niet betaald. Op spoedige betaling wordt thans gerekend. Het zal zeer op prijs worden gesteld indien u de Bond Heemschut extra wilt steunen door een hoger bedrag vast te stellen, dan de door de ledenvergadering goedgekeurde minimum contributie/ bijdrage. Banden voor het inbinden van meerdere jaargangen f 7,- (inclu sief verzendkosten). Losse nummers 2,50 (plus portokosten). De in 1973 en 1974 door de algemene ledenvergadering goed gekeurde gewijzigde statuten en het gewijzigd huishoudelijk regle ment worden u op aanvraag gaarne toegezonden. Voor correspondentie met de Bond Heemschut verzoeken wij u bij voorkeur gebruik te maken van ons postbusnummer 10525 Amsterdam. Indien u zelf uw post wenst te ontvangen via uw postbusnummer, verzoeken wij u ons hiervan mededeling te doen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 12