[]^®irD(iaoTro®iM®mpsF t Huizenbeurs Q Te koop of te huur Te koop gevraagd een in het westen van het land gelegen pand met grote ruimte voor exposities. Pakhuis, oude school e.d. komen in aanmerking. Br. onder no. 74-4 van dit blad. te Sint Maartensdijk (Zeeland) twee aan grenzende panden op de Markt. De pan den staan op de monumentenlijst. Te bevragen bij: Directeur Rabo Bank te St. Maartensdijk. Te koop „Admiraals Huis" te Gouda Turfmarkt 142. Inclusief achtergelegen erf, waarop kerkzaal, open ruimte en pottenbakkerij. Behoudens pottenbakke rij leeg op te leveren. Te bevragen: J. J. de Vries, Van Iterson- laan 4, Gouda. uu EBÈi urm o pn nuuü ticuo ■BBS Evenementenkalender Opgave van gebeurtenissen in Nederland die verband houden met het Europese MONUMENTENJAAR 1975. 1974 augustus: Groningen. Installatie van het provinciale comité M'75 voor Groningen door Z.K.H. Prins Claus, ere-voorzitter van M'75. september: Deventer. Verschijning van het boek „Kastelen", 224 blz., 190 foto's, 10 tekeningen; 22,5 x 28,5 cm; intekenprijs f69,—, m.i.v. 1975 f79,—, korting voor begunstigers van de Nederlandse en Provinciale Kastelenstichtingen; uitgeverij ANKH-Hermes B.V. in samenwerking met het Nationaal Comité M'75. september: Zwolle. Verschijning van het boek „Historische kerken in Overijssel", nr. 1973/74 in de serie Jaarboeken Over ijssel; uitgeverij Waanders B.V. najaar: Lochem. Verschijning van de Holland Photo Almanac 1975 met illustraties gewijd aan het Monumentenjaar. Drukkerij De Tijdstroom. nader vast te stellen: Orvelte (Dr.) een der door de Raad van Europa aangewezen „lichtende voorbeelden" van restauratie activiteiten. Conferenties over monumentenzorg en platteland. 19 oktober: Hoensbroek. Kastelendag van de Nederlandse Kastelenstichting met inleidingen voor begunstigers over het werkterrein der stichting. Introductie is in zekere mate mogelijk; inlichtingen bij de secretaris: Van Ostadelaan 23, Muiderberg 1235, tel. (02942) 1509. 21 oktober: Leiden.- Bijeenkomst en vergadering van het Nationaal Comité M'75 in de historische Pieterskerk. 1 november: Sluitingsdatum van de termijn voor aanmelding van projecten, instanties en personen voor de prijzencompetitie van M'75; opgaven schriftelijk aan het secretariaat, Steenvoordelaan 370, Rijswijk-2104. 1975 januari: Het Monumentenjaar zal op verscheidene plaatsen worden ingeluid. nader vast te stellen: Apeldoorn. Aanvang restauratie van het rijksmuseum Paleis Het Loo. april: Den Haag Madurodam. Dia-klankbeeld. Gedurende het gehele seizoen expositie in de pergola. 10 mei: Geheel Nederland. Nationale Molendag jaarlijks op de 2e zaterdag in mei georganiseerd door de vereniging „De Hol- landsche Molen". mei: Uitgifte zomerpostzegels, serie Monumentenjaar. mei: Haarlem. De stichting Diogenes stelt een reeks gerestau reerde 16e-eeuwse panden tegenover het Frans Halsmuseum als woningen in gebruik. 7 juni: Veere. De vereniging Vrienden van Veere en de stichting Delta Cultureel geven de voormalige Grote Kerk een nieuwe bestemming met de opening van een semi-permanente audio visuele expositie en culturele manifestatie. Inlichtingen bij de secretaris VVVV: Markt 30, Veere. 26 juni: Den Haag. Nationale herdenking in de Grote of Sint Jacobskerk en in en om de Grafelijke Zalen van een eeuw over heidszorg voor het cultuurbeleid. Verschijning van een gedenk boek en heruitgave van jhr. Victor de Stuers' artikel „Holland op z'n smalst". Feestelijke weder-ingebruikstelling van de fontein op het Binnenhof. augustus: Amsterdam. Ingebruikstelling van het gerestaureerde Huis de Pinto ter gelegenheid van het 300-jarige bestaan van de Portugese synagoge. Op initiatief van de.stichtingen Diogenes, Aristoteles en De Pinto zal er een informatiecentrum over het herstel van historisch waardevolle stadswijken in worden geves tigd. 16 augustus t/m 27 oktober: Otterlo. Tentoonstelling „Weder zijdse beïnvloeding van Amerikaanse en Nederlandse architec tuur in de 20e eeuw" in het rijksmuseum Kröller—Muller, in samenhang met tentoonstellingen over Berlage in het Gemeente museum te Den Haag en over de Amsterdamse School in het Stedelijk Museum aldaar. augustus/september: Zeist. In samenwerking met het gemeente bestuur, de exploitanten van het Slot, een plaatselijk dagblad, muziekkorpsen uit de omgeving, aannemers en een groot lande lijk reisbureau organiseert de Rijksdienst voor de Monumenten zorg excursies, muziekconcoursen en een tentoonstelling waarbij ambachtslieden hun speciale vaardigheden tonen, september: Zwolle. Verschijning van het boek „Monumenten in Overijssel", nr. 1975/76 in de serie Jaarboeken Overijssel; uit geverij Waanders B.V. 22 oktober: Amsterdam. Aanvang slotcongres van het Europese Monumentenjaar 1975 in het Congrescentrum RAI; tegelijkertijd zal een internationale tentoonstelling worden gehouden in de aangrenzende hallen en elders in de stad. nader vast te stellen: Deventer. Verschijning van het boek „Het adellijke'landhuis", in opzet gelijk aan het in september 1974 uitgekomen boek „Kastelen". Uitgeverij ANKH-Hermes B.V. in samenwerking met het Nationaal Comité M'75. nader vast te stellen: Amsterdam. Verschijning van een reeks geïllustreerde boeken naar provinciale indeling, in aansluiting op fotoboeken van Amsterdam, uitgave Elsevier.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 35