2^&&JS rtr*:. VERKEER en RECREATIE. Ir. Gerrit- se: ,,Laat ik met dat werken, met de bestaansmogelijkheid beginnen. Het is heel duidelijk dat je binnen de vesting geen moderne produktiebedrijven kunt vestigen. Dat zou de totale vernietiging tot gevolg hebben. Maar kleine bedrijfjes zoals die van schilder en loodgieter pas sen er wel, evenals winkels. Het verkeer is, op zo'n klein aantal inwoners, niet erg belangrijk. Alleen, in het seizoen is er het kampeerbedrijf dat wél veel verkeer trekt. Om het stadje daarvan te ontlas ten, is er,een weg buiten de wallen gepro jecteerd. Bovendien komt er een nieuwe voetbrug over de gracht om de wijk .Groene Dijk', die aan de westkant buiten de wallen ligt, een directe aanslui ting op het stadje zelf te geven." De re creatie (vooral van watersporters en kam peerders) krijgt nieuwe impulsen. Er is buitendijks een zwembad gepland en de wallen (de gemeente heeft ze met grach ten en al reeds van Domeinen overgeno men) worden opgeknapt en ontsloten. Het wonen Ir. Gerritse: „Dat is (of wordt) een ver haal apart. Verschillende panden zijn al gerestaureerd, maar er moet nog een hoop gebeuren. .Hendrick de Keyser' is nu bezig met twee panden in de Hoog straat. De grote vraag, waar we op het ogenblik voor staan is: Wat doen we met de open gaten in Woudrichem. Er is wel afgebroken (saneringsbijdrage), maar er is- niets voor in de plaats gekomen. En daar zijn we nu aan begonnen: aan de opvulling van het eerste gat." In de open gaten komen woningen (dat is nooit een punt geweest) en die woningen worden aangepast aan de omgeving en aan het karakter van het stadje (ook dat was, ge zien de strekking van de adoptie door Heemschut, geen punt). Blijft wel de vraag: Hóé gaat het er uitzien en hóé doet men het? Ir. Gerritse: „Ik wil het nog wel wat scherper stellen. Je kunt wel aangepaste woningen willen bouwen, maar hóé maak je ze in huur betaalbaar? Want déar gaat het om." Daar is van alles en nog wat aan gedaan, waarbij ir. Gerritse de regels van het spel kennende aar dige openingen heeft weten te vinden. Het wekken van interesse bij de instan ties voor het experiment te Woudrichem was echter niet het enige. Zeer belangrijk 3. Het terrein aan de L-andpoortstraat waarop negen huizen, waaronder vier bejaardenwoningen, zullen worden ge bouwd (architect G. Prins). De boerderij met huisjes op de achtergrond wordt gerestaureerd. 4. Het terrein bij de kerk in de steigers. Hier komen zeven woningen (architect J. van der Eerden). 5. Zo zag de schilder Koekkoek in het begin van de vorige eeuw de piek bij de kerk. 6. Architect Van der Eerden heeft ernaar gestreefd het oude silhouet weer te her stellen. 7. De Kerkstraat, uitmondend bij de Water- of Gevangenpoort. Zowel de poort als de huizen zullen worden her steld.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 15