Heemschutberichten 22 Holwerd (gem. Ternaard): Bungalow- bouw Destijds werd door Heemschut bezwaar gemaakt tegen het verstrekken van een vergunning tot de bouw van een experi mentele bungalow in een nog gaaf agra risch en natuurgebied. Het enige bouwkundig element in dit ge bied is een op de monumentenlijst voor komende molen met bijbehorende ge bouwen. G.S. hebben in hun uitspraak vastgesteld dat in dit gebied niet gebouwd mag wor den daar elke bebouwing aldaar het uit zicht op deze molen zou belemmeren, het landschap zou verstoren en de aanzet zou vormen tot verdere bebouwing. Nieuwbouw zal uitsluitend moeten plaatsvinden in aansluiting op de be staande bebouwing ten noorden van het dorp. Wij achten dit een zeer goede beslissing. Onze actie vond plaats in goede samen werking met de Stichting Terp en Stee. Nes (gem. Ternaard): Wadloopcentrum Door de V.V.V. te Nes was een bouwver gunning aangevraagd, met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, tot het opzetten van voorzie ningen voor het creëren van een nieuw wadloopcentrum. Wij hebben gemeend hiertegen bezwaar te moeten maken daar een art.-19-proce- dure in bepaalde gevallen rechtszeker heid van de burgers geweld aandoet, omdat een volledige inspraak niet tot haar recht kan komen, omdat de uitein delijke belangenafweging bij de Kroon hierdoor wordt verhinderd. Een eventueel plan tot een dergelijke aanleg behoort opgenomen te worden in een bestemmingsplan. Wij vroegen ons ook af of het creëren van het wadloopcentrum in een recrea tieve behoefte voorziet dan wel door het stichten daarvan en de propaganda die daarvoor gemaakt wordt, het wadlopen wordt gestimuleerd. Wij achten, vooral ook uit landschappe lijke overwegingen, een bebouwing met niet-agrarische of niet-aanverwant-agra- rische bestemmingen onjuist. G.S. hebben onze bezwaren onderschre ven en gesteld dat dergelijke voorzienin gen niet thuis horen in het open buiten gebied. Het reeds aanwezige en niet op legale wijze tot stand gekomen gebouw tje moet weer worden afgebroken. Ook dit achten wij een juist besluit daar een dergelijke voorziening een extra be lasting voor dit gebied zal meebrengen, gezien ook de noodzakelijke voorzienin gen voor parkeren enz. Wijziging statuten goedgekeurd De gewijzigde statuten goedgekeurd door de buitengewone algemene ledenvergadering, gehouden te Amsterdam op 7 juli 1973 en in eind redactie geformuleerd in overleg met de door deze vergadering benoemde redactiecommissie, werden bij Koninklijk besluit nr. 82 d.d. 28-11-'73 goedgekeurd. Ouwsternijega (Gem. Doniawerstal): Klokkestoel Wij werden erop attent gemaakt dat deze klokkestoel in zeer slechte staat verkeer de. Er dreigde gevaar dat de uit 1340 daterende klok verloren zou gaan. De Bond heeft zich dienaangaande tot het Gemeentebestuur gewend. Het ver heugde ons te vernemen dat op de begro ting van 1974 een bedrag is uitgetrokken

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 32