Reconstructie van Bourtange geeft veel problemen 18 Het hotel „De Vesting" in Bourtange staat op een plaats, waar vroeger het talud van de wal afliep naar de gracht en het is dus duidelijk, dat dit oude hotel café-restaurant moet verdwijnen bij de reconstructie van de vesting Bourtange. Het werd gebouwd in 1907; eigenaresse is momenteel mejuffrouw Antje Bik, die geboren werd in 1906, een jaar vóór haar vader vervuld van toekomstdromen dit hotel liet bouwen. Antje Bik en haar zuster Dientje (die drie jaar geleden over leed) hebben meer dan een halve eeuw Bourtanger geschiedenis aan zich voorbij zien gaan. Zus Dientje was een warm voorstandster van de reconstructieplan nen en ook Antje Bik staat er zeker niet onwelwillend tegenover, maar Van de zijde der gemeente Vlagtwedde wordt mejuffrouw Bik ongeveer f 95.000,— geboden voor gebouw, grond en schadeloosstelling. In de restauratie is momenteel het voormalige Pastoorsloge ment en dit gebouw zou een mogelijk heid bieden om het café-restaurant be drijf annex slijterij gedeeltelijk voort te zetten. Echter, het Pastoorslogement moet f 150.000,— kosten en hier zitten we dan midden in de sociale problema tiek, die de reconstructie van deze Oost- Groninger vesting biedt voor de bevol king, een facet van de reconstructie, waarop we beloofden nader in te gaan. In het aprilnummer van Heemschut wijd den wij een uitvoerig artikel aan de tech nische kant van de reconstructie van Bourtange. Het hotel-café-restaurant „De Vesting"

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1974 | | pagina 28