te koop aangeboden Van Breemaat b.v. Oirschot f,«TïA I het, op de Monumentenlijst staande, huis met tuin "TOORENVELT" te OEGSTGEEST, groot 850 m2, daterend uit de 17e eeuw. Voor litteratuur hierover, zie: Kabinet van Ned. oudheden en gezichten nr. 88, A. Rademaker Tijdschrift Rijnland jaargang 1972, W.J. van Varik Tijdschrift Ideaal Wonen, september 1966 Tijdschrift De Vrouw en haar huis, maart 1963 Het huis werd gerestaureerd in 1960 door arch. P. v. d. Sterre Leiderdorp. De tuin, waarin garage met aparte oprit, werd ontworpen door prof. Bijhouwer Wageningen. „Toorenvelt" ligt als een kleine oase van rust midden in het dorp; op 5 min. afstand van de rijksweg Amsterdam-Rotterdam; aan een, voor groot verkeer afgesloten, weg, waarvan bestrating en verlichting door de gemeente Oegstgeest zijn aangepast aan de behuizing en tuin. Het geheel verkeert in perfecte staat van onderhoud. Vrije vestiging. INDELING VAN DE GESTOFFEERDE WONING Parterre: hall met marmeren tegelvloer, vestiaire, toilet, eetkamer met groene antieke plavuizen, keuken en bijkeuken, rode antieke plavuizen, berging, stookhok C.V. kelder. Vele ingemetselde antieke witte Makkumer en gekleurde Delftse tegels. De zaal: 80 m2 met oude stroken vloer, open haard met vuurkorf, balkenplafond met schijnwerper verlichting, verhoogd gedeelte vanwaar trap naar bovenvertrekken. Verdieping: 3 kamers, badkamer met ligbad, 2 wastafels en toilet, veel kasten. Vliering over de gehele verdieping. Brieven onder nr. HS 673 te richten aan: Uitgeverij 't Koggeschip, postbus 1198, Amsterdam. Voor alle restauraties BOUWBEDRIJF De door ons gerestaureerde toren van de St. Pieterskerk te Oirschot de stad 10 Postbus 43 Tel 04997 - 2120

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 6