HEEMSCHUT Watermolen Arcen Bij de Rijksdienst voor de Monumenten zorg drongen wij erop aan het daartoe te leiden, dat een toezegging voor subsidie voor consolidatie van deze watermolen wordt gedaan. De gemeente, die wel wil subsidiëren, kan dit namelijk pas doen op grond van deze toezegging. Bouwaanvrage loods Eenigenburg (St. Maarten) Een „industrieel" aandoende loods van 31 bij 23 meter zal in het landelijk dorp Eenigenburg zeer slecht passen. Wij wezen B. en W. erop, dat het verle nen van toestemming tot een dergelijke bouw een onjuiste interpretatie zou be tekenen van de voorschriften die deel uitmaken van het voor dit gebied gelden de bestemmingsplan „Landelijk gebied 1971". Ontwerp-bestemmingsplan beschermd dorpsgezicht Oosterend (Texel) B. en W. van de gemeente Texel verzoch ten de Bond Heemschut zitting te willen nemen in de contact-commissie voor het bestemmingsplan. In deze commissie wordt thans het gevel- en kapplan bestudeerd een Heem- schuttaak bij uitstek. Boerderij Voorstraat 212 Lekkerkerk Een particulier initiatief leidde met onze steun tot een goed resultaat. De gemeen te Lekkerkerk, die door tekort aan mid delen deze boerderij zelf niet kon onder houden, en zelfs al een sloopvergunning voor de door de laatste storm vernielde deel had gekregen, zal deze aan de hui dige bewoner voor een symbolisch be drag verkopen. Deze oplossing werd gevonden door ons voorstel om de grond in erfpacht uit te geven waardoor er geen gevaar voor speculatie kan bestaan uit te voeren. De boerderij zal worden gerestaureerd en als museum voor oude ambachten en tentoonstellingen worden ingericht. Ontwerp-globaal bestemmingsplan Hou ten 1985 Bij de gemeenteraad van Houten dienden wij ernstige bezwaren in tegen een be stemmingsplan dat een uitgroei van deze plaats tot 25.000 (en mogelijk daarna tot 60.000) inwoners tot basis heeft. Wij stelden de noodzaak voor dit plan op dit moment ter discussie, daar de ge plande bevolkingstoename van de Stad Utrecht (waarvoor Houten als overloop zou moeten dienen) niet bereikt zal wor den. In een onlangs verschenen nota Volks huisvesting van de gemeente Utrecht wordt Houten niet eens genoemd bij de plaatsen die als opvang zullen fungeren! De Bond wees op belangwekkende stu dies van o.a. de Kromme Rijnwerkgroep van de Universiteit van Utrecht, waarin het cultuurhistorische en natuurweten- Voorstraat 212, Lekkerkerk schappelijke belang van de omgeving be nadrukt wordt, reden waarom wij tegen dit bestemmingsplan, dat een onaan vaardbare aantasting hiervan zou bete kenen, ook ernstig bezwaar maakten. Ontwerp-bestemmingsplan Groene Weeg- je Laren Van het gemeentebestuur van Laren ont vingen wij bericht dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 oktober be sloten heeft dit bestemmingsplan, waar tegen ook de Bond Heemschut een groot aantal bezwaren inbracht, niet vast te stellen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 40