De Bond stelde dat bovendien niet be wezen is dat de verkeersveiligheid door dergelijke maatregelen gediend is, daar harder rijden ook een gevolg van verbe terd zicht is. Heuvelstraat 10 te Oosterhout Ons kwam ter ore dat het gemeentebe stuur voor dit op de monumentenlijst voorkomende pand een sloopvergunning zou hebben aangevraagd, waarop wij de minister van CRM verzochten deze te weigeren. Wij vernemen thans dat dit pand behou den zal blijven en dat met de restauratie reeds begonnen werd. Het ziet ernaar uit dat dit pand een goede nieuwe bestemming zal krijgen. Veemarkt 63-bis te Breda B. en W. van Breda wezen wij op een voorbeeld in hun stad van de onaan vaardbare rage die momenteel heerst om monumenten in ongebruikelijke kleuren te schilderen (in dit geval het geheel zwart kleuren van de gevel tot de kozij nen van deuren en ramen toe). Wij verzochten hun dit pand weer in „oude" staat te doen herstellen. Bebouwing landgoed „Duinlust" te Over- veen G.S. van Noord-Holland werd verzocht het plan van de gemeente om meer dan het dubbele van het oorspronkelijk toe gestane bebouwingspercentage voor een uitbreiding van het ClOS-complex toe te staan, niet goed te keuren. Een dergelijke uitbreiding van het ge bruik van dit natuurwetenschappelijk waardevolle buiten zou hiervoor nadelige gevolgen hebben. Bergen op Zoom Op de mohumentenlijst in deze gemeen te komt voor de (Joodse) Synagoge uit 1832. In de Raad gaan stemmen op om dit gebouw van de lijst af te voeren om tot sloping te kunnen overgaan wanneer op korte termijn geen bestemming wordt gevonden. Heemschut heeft bij de Rijksdienst ver zocht dit gebouw op de monumentenlijst te handhaven. De Bond heeft ook zitting genomen in het Comité van aanbeveling tot behoud en restauratie van dit pand en voor het vinden van een nieuwe be stemming. Kantoor A.B.N. Oud-Beijerland Op verzoek van de burgemeester van Oud-Beijerland voerde de Bond Heem schut besprekingen met het bouwbureau van de A.B.N., waarbij wij erop aandron gen het karakteristieke 19e-eeuwse hoek pand West Voorstraat 1 te restaureren. Ons inziens zou dit gebouw zeer goed verbouwd kunnen worden tot bankkan toor, zodat nieuwbouw op deze zo kwetsbare plaats in de oude dorpskern achterwege zou kunnen blijven. Motelbouw Snekermeer De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening verzochten wij aandacht te besteden aan de vele recrea tieprojecten die het Friese landschap be dreigen. Hierbij vestigden wij er de aandacht op, dat gemeentebesturen een onjuiste inter pretatie hanteren van de eenvoudige be stemmingsomschrijvingen „hotel-, café- en restaurantgebouwen", waardoor grote motelcomplexen en etagewoningen met daarbij een kleine verkoopvoorziening voor frisdranken e.d. worden toegestaan. In dit verband spraken wij onze veront rusting uit over de plannen voor een uit appartementengebouwen bestaand watersportmotel direct aan de oever van het Snekermeer en verzochten de minis ter het daarheen te willen leiden, dat deze bouw geen doorgang vindt. Sloopaanvraag panden Vliet-Molensteeg ten behoeve van parkeerruimte De Bond verzocht B. en W. en de ge meenteraad van Leiden dringend de aan vraag tot afbraak van een aantal huizen op een der aardigste punten van Leiden af te wijzen c.q. te doen afwijzen. De gemeente informeerde ons dat deze panden wel in handen van één bedrijf zijn gekomen met de bedoeling te voor zien in ruimtebehoefte maar dat een aan vraag tot sloop nog niet was binnengeko men. De gevelwand van de Vliet is ter plaatse zeer karakteristiek met vele monumen ten, terwijl zich ter hoogte van de Molen- steeg een oud Leids bruggetje bevindt. Kooikershuisje Vlieland Wij verzochten Staatsbosbeheer die maatregelen te treffen die het huisje bij de Oude Kooi op Vlieland voor verder verval zullen behoeden. De gemeente staat zeer positief ten op zichte van instandhouding en het zal zeker mogelijk zijn het pandje een nieuwe bestemming te geven. 149 Kooikershuisje Vlieland.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 39