H eemschutber ichten 148 Boerderij Meerhoek 25/27 te Genderen Deze 18e-eeuwse karakteristieke boer derij, waarvoor wij verschillende malen de aandacht van het gemeentebestuur vroegen, is op 16 oktober op de ont- werplijst voor beschermde monumenten van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg geplaatst. Bestemmingsplan Rozemarijnstraat en omgeving te Brielle Daar G.S. van Zuid-Holland de door de Bond naar voren gebrachte bezwaren tegen dit bestemmingsplan niet hebben overgenomen, gingen wij in beroep bij de Kroon. Deze beslissing verbaasde ons in hoge mate, daar wij tijdens een gehouden hoorzitting vernamen dat zowel de P.P.D. als het Dagelijks Bestuur Rijn mond zich achter onze bezwaren tegen uitbreiding van de Rozemarijnstraat en de voorgestelde doortrekking van de Lijnbaan stelden. Aanvraag boorconcessies in Zuidoost hoek van Friesland Wij verzochten G.S. van Friesland geen toestemming te verlenen aan de N.A.M. tot het doen van boringen in dit land schappelijk waardevolle gebied. Hierdoor zou o.a. het laatste stuk levend hoogveen in ons land bedreigd worden. Meerhoek Genderen. Gezicht op Hattem. Geplande tertiaire weg van Beatrixhaven Maastricht naar E3 De ministers van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en Binnenlandse Zaken verzochten wij het door G.S. van Limburg goedgekeurde plan om een weg door een landschappelijk en cultuurhis torisch belangrijk gebied aan te leggen, opnieuw te doen bestuderen. Deze weg zou o.a. de landerijen van de kastelen Vaershartelt en Meerssenhoven kruisen. Sloop Prinsengracht 314 te Amsterdam De Bond maakte B. en W. van Amster dam erop attent, dat dit monument thans geheel gesloopt is en wij spraken daarbij onze bezorgdheid uit ten aanzien van de mogelijke bestemming tot garage bedrijf van het terrein waarop dit pand stond en het onbebouwde aangrenzende stuk grond in de Oude Looiersstraat. Onzes inziens zal dit pand moeten herrij zen in de rij van monumenten aan de Prinsengracht, terwijl in de Oude Looi ersstraat aangepaste (liefst woning-)bouw zou moeten plaatsvinden. Verlichting Geldersedijk Hattem De verschillende hierbij betrokken in stanties wezen wij op het feit, dat de op deze dijk geplande verlichting het fraaie gezicht op het gehele uiterwaarden land schap, Hattem en de Veluwe ernstig zal aantasten.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 38