versterkt door het enthousiasme en de grote kennis van zaken van de begelei ders van de zeven groepen, waarin het gezelschap was verdeeld. We hadden wer kelijk geen beter beeld kunnen krijgen van het werk, waarvoor Heemschut zich inzet, werk dat in het onderhavige geval door het gemeentebestuur met zoveel liefde en ijver wordt verricht. Hiervan getuigde al aanstonds de burge meester, mr. dr. IM. Bolkestein, die het grote gezelschap in zijn prachtige stad huis gastvrij ontving met een kopje kof fie en het natuurlijk daarbij behorende sneetje deventerkoek. In zijn welkomst woord liet de burgemeester er geen enkel misverstand over bestaan met hoeveel vreugde het gemeentebestuur van Deven ter was ingegaan op de gedachte van de Bond om dit jaar zijn stad uit te verkie zen voor een bezoek. Hij herinnerde aan het komende internationale monumen tenjaar 1975, wanneer Deventer stellig ook belangstelling van de buitenlandse deelnemers zal trekken, een belangstel ling die het buitenland overigens nu reeds toont voor hetgeen er in het Berg- kwartier tot stand is gebracht en nog wordt gedaan om deze oude wijk een his- torisch-monumentaal aanzien te gef/en, zonder de lèvendigheid én de bewoon baarheid tekort te doen. Het is juist die bewoonbaarheid, waarop bij de verschil lende restauraties zo grote nadruk wordt gelegd. Het gemeentebestuur van Deventer laat intussen niet alleen zijn zorgen over monumenten gaan, maar het behoedt ook landgoederen in de omgeving, vele tientallen ha beslaande en meer dan 80 boerderijen omvattende. Het heeft iets, maar zeker niet alles met gebiedsuitbrei ding te maken. Het is veeleer uit een ge voel van verantwoordelijkheid om zoveel Huize De Heer (gem. Deventer). (Foto Ger Dekkers) mogelijk natuurschoon in de naaste omgeving van de stad en haar bewoners te behouden. Gedurende dè middag-excursie hebben we ons van de betekenis van dit beleid kunnen overtuigen, genietend tevens van altijd weer boeiende riviergezichten en omringend land, uiterwaarden, weiden, bossen en huizen als „kastelen". Heemschuts voorzitter dr. R. Hoegen be dankte in welgekozen woorden het ge meentebestuur van Deventer en daarna zijn we door het Bergkwartier op stap gegaan: in vele opzichten een belevenis, een boeiende illustratie van de korte voordracht, die de stadsarchitect de heer H. F. A. Rademaker vóór we aan de wan del gingen in het stadhuis had gehouden.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 20