Een zonnige dag Een uitzonderlijke zonnige najaarsdag heeft het bezoek van bijna 300 leden van Heemschut aan Deventer en het IJssel- landschap begunstigd. Ofschoon er sinds dien alweer twee maanden zijn verstre ken, is een nabeschouwing zeker op haar plaats. En dan moet vóór alles worden geconstateerd, dat het bestuur kennelijk met de keuze van Deventer een schot in de roos heeft gedaan, want er waren niet minder dan 450 leden van onze Bond, die zich voor de Heemschutdag hebben aangemeld. Helaas was de „capaciteit" van Deventer aan een maximum van 300 gebonden, zodat 150 leden tot ons grote leedwezen bericht moest worden, dat zij niet aan de excursie konden deelnemen, gaarne door het bestuur in overweging Met deze afwijzing heeft het bestuur worden genomen. geen vrede en daarom zijn de gedachten Het bezoek aan Deventer e.o. is niet voor de volgende Heemschutdag al ge- alleen begunstigd door prachtig weer, richt op een andere organisatie. Het is maar vooral ook door de bijzonder pret- b.v. denkbaar het jaarlijkse bezoek over tige geest, die er onder de excursisten twee dagen te verdelen. Een andere heerste. Hetgeen tot nu toe in Deventer mogelijkheid is twee Heemschutdagen te Qp het gebied van monumentenzorg en houden en in dat geval naar twee ver- binnenstadsvernieuwing tot stand is ge schillende steden of gebieden. In dit laat- komen heeft grote bewondering afge- ste geval zouden de leden een voorkeur- dwongen. Die bewondering werd nog keus kunnen maken. Intussen zijn hier over nog geen beslissingen gevallen en staat de organisatie voor 1974 nog volle dig open. In dit verband zullen suggesties Kojk bj Wetsum van de zijde van de leden van Heemschut (Foto Ger Dekkers

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 19