vr z* >v. 127 demping van de oude havens, die zo karakteristiek in het Vlissingens stads beeld passen en die bovendien een inte grerend deel uitmaken van wat Vlissin- gen eens was: een vissers- en koopmans haven. Aan de hand van het advies van de hier voor genoemde commissie zal het ge meentebestuur een verzoek tot bescher ming van „het" stadsgezicht moeten indienen. De situering van het „pro bleemgebied" treft men aan in bijgaande kaartjes. Er moet een andere oplossing komen, die het bezwaar van het Delta-plan bezweert. Is die andere oplossing er? Ja, zegt de heer P. Visser, secretaris van Stadsherstel Vlissingen. Er is een alternatief, dat door een inmiddels zeer actief zijnd actie comité, waarin o.m. twee T.H.-studenten en een gemeenteraadslid zitting hebben, evenals trouwens de heer Visser en diens collega-loods, de heer M. A. van Es, is voorgesteld en waarbij zeer belangrijk punt de beveiliging tegen stormvloe den bepaald niet uit het oog is verloren. Dat alternatief is: een of meer sluisdeu ren, alleen te sluiten bij abnormaal hoge waterstanden. Als die nieuwe sluisdeuren worden gebouwd, behoeft de hoge afslui tende zeedijk rond de Koopmanshaven, die Rijkswaterstaat nu wil, er niet te komen. Het is nl. die nieuwe dijk van Rijkswaterstaat, die het stadsbeeld totaal zal bederven. De foto's geven daarvan een duidelijk beeld. Delta-dijk rond de haven van Breskens, vanuit het dorp geen beleving meer van de haven. (Foto Kloosterman) En achter de dijk ligt de Bellamy-put. Wordt dit het toekomstbeeld? (Foto Sorgedrager Jr.)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 17