HEEMSCHUT Foto 4: Engeland. Foto 5: Engeland. Foto 6: Griekenland. O/ympion. voor restaurants, winkels enz. zal alleen mogen worden toegestaan op een daartoe aangegeven plaats bijv. tussen de grond en de eerste verdie ping, met aangegeven formaten als mede voorschriften voor de lettering en het kleurgebruik. Het aanbrengen van afwijkende kleuren op gevels als mede de toepassing van speciale licht effecten als middel om de aandacht te trekken moet worden vermeden. Regels zullen gesteld moeten worden om het misbruik, dat van vlaggen wordt gemaakt, te voorkomen. In het algemeen dient agressieve buitenreclame in historische centra te worden vermeden. Het gebruik van de daken voor reclame-uitingen moet uitgesloten worden. Buitenreclame zal ook beperkt moeten worden in deze gebieden tot de zgn. eigen reclame", d.w.z. alleen die welke aangeeft het produkt, dat ter plaatse wordt vervaardigd of de dienst, welke daar wordt verleend; dus in het algemeen geen reclame voor aan het functionele monument vreemde pro- dukten. In zijn voordracht schonk de heer De Zwaan eveneens aandacht aan de wijze, waarop reclame,^ resp. weg wijzers voor speciale -gebouwen, hotels, restaurants, bars, banken, garages en benzine-stations dient te worden aangebracht zonder aan het karakter van een historisch centrum geweld aan te doen. Verder ging de heer De Zwaan uitvoerig in op de ma nier, waarop in het algemeen reclame zou moeten worden gemaakt voor historische centra, ook als het bijv. gaat om tentoonstellingen en cultu rele evenementen. In het algemeen dient reclame binnen het historische gebied aan stringente voorschriften te zijn gebonden. Thans is het zo, dat maar al te vaak mensen, die zo'n centrum bezoeken zich' in niet mis te verstane bewoor dingen beklagen over de schreeuwe rige reclame, die afbreuk doet aan het monumentale aspect. Er zal in deze op de plaatselijke overheden krachtige druk moeten worden uitgeoefend, meende de heer De Zwaan.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 17