Ton Koot ere-lid Van de Penningmeester leeftijd die belangstelling behouden. Heemschut op nieuwe wegen stond boven het verslag over de algemene ledenvergadering. Dat was niet zonder bedoeling. Daarmee wilde gezegd zijn, dat Heemschut gezocht heeft naar een synthese; duidelijker nog dan in het verleden een brug wil slaan tussen het historisch gegroeide en het levende heden. In dit licht ook dient men de doelstel lingen van de beleidsnota te zien. Bij een in ledental groeiende organisatie, waarvoor nog zo heel veel werk is weg gelegd, is een efficiënt beheer dwin gende noodzaak. In het Korenmeters huis zal men - door de omstandig heden gedwongen - nog meer alert moeten zijn. Er wachten ons in de naaste toekomst belangrijke taken. Om maar eens één te noemen: het aandeel, dat Heemschut zal hebben in de organisatie van het Internatio nale Monumentenjaar 1975, waarvan het grote congres in Amsterdam een hoogtepunt moet worden. Er zullen tevens nieuwe contacten moeten wor den gelegd, over het gehele land, nieuwe contacten ook en vooral met de jeugd. De weg naar de toekomst moet geba seerd zijn pp een levend geloof in de waarden, die een cultureel verleden ons heeft nagelaten. v. d. W. Het Dagelijks Bestuur van de Bond Heemschut heeft van de heer Ton Koot. oud-secretaris van de Bond en redacteur van het tijdschrift, be richt ontvangen, dat hij het ere lidmaatschap van Heemschut aan vaardt. Het Dagelijks Bestuur heeft hiervan met vreugde kennis ge nomen. Betreft: Contributie/bijdrage 1974. De stortings-/acceptgirokaarten zullen u in december worden toege zonden. Een toelichting hierop zal bij deze betalingskaarten worden ingesloten. Wij menen er goed aan te doen u hiervan nu reeds op de hoogte te stellen. Aangezien op de jaarlijkse algemene ledenvergadering een ver hoging van f5,van de minimum bijdrage is goedgekeurd, ver zoeken wij u bij het overmaken van uw contributie voor 1974 het juiste bedrag in te vullen. De donateurs zullen als aparte ledengroep ophouden te bestaan. Voortaan zullen de donateurs worden gerekend tot de gewone leden. De hoogte van de door donateurs betaalde bijdrage kan de zelfde blijven. Voor 1974 gelden voor de gewone leden de navolgende contri buties: - Natuurlijke personen: minimum contributie f20, - Natuurlijke personen tot de leeftijd van 25 jaar met stemrecht vanaf het 18e jaar: minimum contributie f 10, - Rechtspersonen: minimum contributie f30, - Leden wonend in het buitenland - niet echter de landen in E E G. verband - betalen in verband met de hogere portokosten f3, extra. De minimum contributie voor hen bedraagt derhalve respectieve lijk f 23,—f 28,— en f 13,—. Wij verzoeken degenen die aan de Postcheque- en Girodienst een machtiging tot periodieke overschrijving (automatische betaling) hebben verstrekt, deze te doen intrekken. Het zal zeer op prijs worden gesteld indien u de Bond Heemschut extra wilt steunen door bij de vaststelling van uw vrijwillige bij drage te gaan boven de minimum contributie. Tevens maken wij u erop attent dat het mogelijk is voor meerdere jaren tegelijk contri butie te betalen, hetgeen van belang is bij de vaststelling van de te betalen inkomstenbelasting (aftrekpost giften). Voor correspondentie verzoeken wij u voortaan gebruik te maken van ons postbusnummer 10525.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 10